בנימין נתניהו עם ישראל כץ
צילום: אלכס קלומויסקי

יומיים לאחר ביקור נתניהו: גם השר ישראל כץ ייצא לביקור בעומאן

השר צפוי לעסוק בשיתופי פעולה שונים בין שתי המדינות. במקביל, שליח מטעמו של הסולטן קאבוס הגיע לביקור אצל אבו מאזן ברמאללה. עיתונאי בעומאן לכאן רשת ב': "יש כעס על ביקור נתניהו. רבים מתנגדים לנרמול הקשרים עם ישראל"
שמעון מיג'אן, ערן זינגר
28 באוקטובר 2018
14:57

לאחר ביקור ראש הממשלה בעומאן, גם השר ישראל כץ יצא לביקור במדינה בימים הקרובים. הביקור צפוי לעסוק בהמשך המגעים עם הסולטאנות על שיתופי הפעולה השונים בין שתי המדינות, ישראל ועומאן.

במקביל, שליח מיוחד מסולטנות עומאן הגיע היום (ראשון) לרמאללה ונפגש עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן. זאת יומיים בלבד לאחר ביקורו של ראש הממשלה נתניהו במדינת המפרץ. השליח סאלם בן חביב אל עמירי, הביא עמו מסר מהסולטן קאבוס שבו הוא מודה לו על ביקורו בסולטנות בשבוע שעבר המבטא את רצון שני הצדדים בחיזוק הקשרים ביניהם.

בסוכנות הידיעות הפלסטינית ופא נמסר כי אבו מאזן הודה לשליח מעומאן על התמיכה בעם הפלסטיני ואמר כי ההנהגה הפלסטינית רוצה בהידוק התיאום ושיתוף הפעולה בין הצדדים. שר החוץ של עומאן יוסף בן עלאווי אמר אתמול, לאחר ביקור נתניהו כי ארצו היא אינה מתווך בין הרשות הפלסטינית לישראל אך היא מציעה רעיונות וסיוע על מנת לפתור את המחלוקות בין הצדדים. יש לציין כי בפת"ח מתחו ביקורת על עומאן בשל ביקורו של ראש הממשלה נתניהו במדינה.

בתוך כך, עיתונאי עומאני אמר לכאן רשת ב' כי הרחוב במדינה אינו מאושר מהביקור של נתניהו משום שרבים מתנגדים לנרמול הקשרים עם ישראל. עם זאת, הציבור מבין, לדבריו, שהביקור הוא חלק מהמאמצים לכונן שלום בין ישראל לפלסטינים. לדבריו, גם ההתבטאות של שר החוץ העומאני כי "ישראל היא מדינה במזרח התיכון" ותהייתו של השר מדוע אין לאפשר לנתניהו לבקר בעומאן, עוררו זעם ברשתות החברתיות.

תגיות:
עומאן