ארכיון
צילום: Hadas Parush/Flash90

שוב: נוסעים נתקעו בקו המהיר מירושלים לנתב"ג

ברכבת ישראל דיווחו כי התרעת חיישן עשן גרמה להפסקה זמנית בנסיעה, וזמן קצר לאחר מכן שב הקו לתנועה. בשבוע שעבר קרא גורם מקצועי בממשלה לעצור את הנסיעות המסחריות עד שיושלם הקו, לאחר שבוע נוסף של תקלות
שרון עידן
28 באוקטובר 2018
17:27

שוב תקלה בקו המהיר: רכבת בקו החדש מירושלים לנתב"ג נעצרה היום (ראשון) במנהרה הראשונה הקרובה לנתב"ג, כעשר דקות בלבד לאחר שהחלה בנסיעה. לאחר בדיקה קצרה הרכבת המשיכה - ואז נעצרה תנועת הרכבות עד לבדיקה מקיפה. לאחר זמן קצר הודיעו ברכבת כי הקו נפתח לתנועה.

"בשל התרעת חיישן עשן בקו המהיר לירושלים הנמצא בהרצה, הופסקה זמנית תנועת הרכבות בקו", הודיעו ברכבת ישראל. "צוותי רכבת ישראל פועלים לבדיקת מקור ההתרעה, ולאחר שלילת תרחיש אש, תנועת הרכבות בקו תחזור לסדרה".


בשבוע שעבר, אחרי שבוע נוסף של תקלות בקו הרכבת בין תל אביב לירושלים, גורם מקצועי בממשלה קרא לעצור את הנסיעות המסחריות עד שיושלם הקו. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי לפי אותו גורם, ברכבת כבר מבינים שעשו טעות אבל שר התחבורה ישראל כץ מפעיל עליהם לחצים אדירים להמשיך.

"רכבת ישראל אמורה להיות חברה ממשלתית עצמאית", אמר הגורם. "מה שהם צריכים לעשות עכשיו זה לעצור את הנסיעות המסחרית, להמשיך להפעיל את הקו כפיילוט בלבד, ולפתוח אותו מחדש רק כשהקו יהיה מוכן עד תל אביב. בלי להתחייב לזמנים הפעם, כדי שלא יאלצו אותם שוב לקיים משהו שהם לא עומדים מאחוריו משיקולים פוליטיים בלבד".

כדי לחלץ את הרכבת שנתקעה על הקו לפני כשבוע וחצי, נשלח קטר דיזל לתוך המנהרות - דבר ששירותי הכיבוי אוסרים באופן חד משמעי. כך פורסם בחדשות השבוע בכאן 11. הקטר היה עמוס באלפי ליטרים של סולר והיה חשש ממלכודת מוות במקרה של שריפה.

את הנוסעים שנתקעו הייתה אמורה לחלץ רכבת חירום, אך היא לא הייתה בכוננות. ארבעת רכבי החילוץ המאולתרים, אינם יכולים לתת מענה ל-150 נוסעים.