אפי נווה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כתב אישום בכפוף לשימוע נגד יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נווה

פרקליט המדינה החליט לקבל את המלצת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים בעניין. זאת, בגין ביצוע עבירות של קשירת קשר לעוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק וקבלת דבר במרמה. עורך דינו של נווה: "אין כל יסוד להעמדתו לדין"
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
28 באוקטובר 2018
20:43

פרקליט המדינה, שי ניצן החליט היום (ראשון) לקבל את המלצת המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, ופרקליטות מחוז מרכז ולהודיע לבא כוחו של עו"ד אפי נווה, יושב ראש לשכת עורכי הדין, כי הפרקליטות שוקלת להעמידו לדין בכפוף לשימוע. זאת בתום בחינת חומר החקירה בעניינו.

נווה חשוד בביצוע עבירות של קשירת קשר לעוון, יציאה מישראל וכניסה לישראל שלא כחוק, וקבלת דבר במרמה. חומר החקירה עולה כי נווה ניסה להסתיר את יציאת בת זוגו עמו לחוץ לארץ ואחר כך את חזרתם יחד. הוא חשוד שניסה למנוע את תיעוד הכניסה והיציאה ברישום המעברים. על פי החשד, נווה הזדהה בעמדה הממוכנת המוציאה אישור מעבר ליוצאים לחו"ל, וקיבל את אישור המעבר, כשבת זוגו לא הזדהתה כלל.

כאשר קיבל את אישור המעבר מסר אותו נווה לידי חברתו והיא עברה בשער המעבר באמצעותו. הוא נצמד לגבה של אישה אחרת שעברה בשער המעבר עם אישור מעבר משלה ועבר אתה. כך נהג על פי החשד גם ביציאה וגם בכניסה חזרה ארצה, אז ניגשה אליהם בקרית גבול ותשאלה אותם על המהלך. השניים הציגו מצג כוזב ולפיו אינם יודעים במה מדובר. לדברי הפרקליטות, נווה אף טען בפני הבקרית שכלל אינו מכיר את האישה.

עורך דינו של נווה, בעז בן צור אמר בתגובה: "כפי שהבהרנו בעבר, אין כל יסוד להעמדתו לדין של מר נווה ושל בת זוגו. הודעת הפרקליטות - שגויה, והדברים יתבררו אל נכון בהליך השימוע".