בכיר ישראלי: "ביקור נתניהו בעומאן יכול להשפיע גם על מדינות אחרות במפרץ"

ראש הממשלה רמז כי יתכנו מגעים עם מדינות נוספות באזור. על המפגש בין נתניהו לסולטאן העומאני אחראי המוסד, שמבסס את הקשר בעיקר על שיתופי פעולה כנגד איראן
גילי כהן
28 באוקטובר 2018
22:09

בכיר ישראלי אומר היום (ראשון) לכאן חדשות כי הביקור של ראש הממשלה בעומאן עשוי להשפיע גם על מדינות אחרות במפרץ הפרסי המצויות בקשר חשאי עם ישראל. בתוך כך, היום (ראשון) רמז נתניהו כי יהיו עוד מגעים וביקורים עם מדינות ערב.

המוסד הוא האחראי לקשר המתקיים עם המדינה מהמפרץ הפרסי. קשר שככל הנראה מבוסס בעיקרו על שיתופי פעולה נגד איראן - הנחשבת לאויב משותף, ומטרידה בשנים האחרונות יותר ויותר את מדינות המפרץ. לפי דיווחים שונים, ישראל מקיימת קשר עמוק עם ערב הסעודית, ובעבר דווח כי ישנו שיתוף פעולה ביטחוני חשאי עם בחריין.

בסוף השבוע קיים ראש הממשלה נתניהו ביקור מדיני רשמי בעומאן, שם נפגש עם הסולטן קאבוס בן סעיד. בהודעה משותפת שסיכמה את הביקור, דווח כי בפגישה נדונו הדרכים לקידום תהליך השלום במזרח התיכון.


על רקע הביקור, הפלסטינים הודיעו לסולטנות עומאן כי אינם רואים הזדמנות לחידוש התהליך המדיני, כל עוד ממשלת הימין הנוכחית נמצאת בשלטון בישראל - כך מסרו מקורות פלסטינים לעיתון "אלחיאת". "אנו מברכים על כל מאמץ ערבי ובינלאומי להחיות את תהליך השלום, אך לא רואים סיכוי להשיג את מה שממשל אובמה לא הצליח להשיג, כמו גם הממשלים לפניו ואחריו", אמרו הפלסטינים.

באיראן גינו בחריפות את האירוח ראש הממשלה הישראלי בעומאן, בבחריין דווקא גיבו את המהלך, ובעומאן כלל לא התרגשו מהתגובות ואמרו: "ישראל היא אחת ממדינות האזור וכך יש להתייחס אליה"

תגיות:
עומאן