ארכיון
צילום: AP Photo/Trisnadi, File

מטוס שעליו לפחות 189 נוסעים ואנשי צוות התרסק באינדונזיה

המטוס מחברת "ליון אייר" מסוג בואינג 737 התרסק דקות לאחר המראתו מבירת אינדונזיה. מנכ"ל החברה הודיע כי המטוס דיווח על בעיה טכנית אמש בטיסה אחרת. בשלב זה לא ידוע על ניצולים
יואב זהבי
29 באוקטובר 2018
07:42

מטוס נוסעים אינדונזי, שטס מבירת אינדונזיה ג'קרטה לעיר פאנגקאל פינאנג , התרסק הלילה (שני) כמה דקות לאחר המראתו. על המטוס היו לפחות 189 נוסעים ואנשי צוות, בהם ילד, שני תינוקות וכ-20 פקידי ציבור, כך מדווחות הרשויות במדינה. בשלב זה לא ידוע אם יש ניצולים.

צוותי ההצלה והחירום במדינה פועלים באזור ההתרסקות, למציאת הקופסה השחורה של המטוס של חברת "ליון אייר" מסוג בואינג 737. מנכ"ל החברה הודיע לאחר ההתרסקות כי המטוס דיווח על בעיה טכנית אמש בטיסה אחרת. לפי דיווח במדינה, טכנאים בדקו את המטוס לפני המראתו ואישרו את הטיסה.

מסלול הטיסה ואתר ההתרסקות של מטוס חברת "ליון אייר"

"אנחנו לא יודעים עדיין אם יש ניצולים", אמר ראש סוכנות החירום במדינה מוחמד סייגי. "אנחנו מקווים, אנחנו מתפללים, אבל אנחנו לא יודעים בוודאות".  הוא הוסיף כי לא התקבל אות חירום מהמטוס לפני ההתרסקות, וכי סביב אזור ההתרסקות נמצאו פריטים כמו חגורות הצלה ואוזניות

עוד נמסר מחברת "ליון אייר" כי המטוס הוא חדש ופעל מחודש אוגוסט האחרון, וכי הטייס וטייס המשנה שלו צברו 11 אלף שעות טיסה.

חברת "ליון אייר" נוסדה לפני כ-19 שנים, ובהיסטוריה שלה נרשמו למעלה מעשר תאונות – חלקן התרסקויות וחלק טעויות אנוש שאירעו על המסלול. האסון הבולט ביותר בו הייתה מעורבת החברה אירע בשנת 2004, אז התרסק מטוס מסוג מקדונל דאגלאס, ו-25 בני אדם נהרגו.