ארכיון
צילום: פלאש 90

הג'יהאד האסלאמי: נגיב להרג שלושת הנערים

ארגון הטרור העזתי הבטיח כי "ההתנגדות תגיב בדרך שמתאימה לגודל הפשע", לאחר שכליטיס של צה"ל תקף אתמול חוליית מחבלים שניסתה לחבל בגדר ולהניח עליה מטען חבלה. בתקרית נהרגו שלושה נערים בני 12-14
דנה בן שמעון
29 באוקטובר 2018
08:52

ארגון הג'יהאד האסלאמי הודיע כי ישראל תישא באחריות על הריגתם של שלושת הנערים בעזה אתמול (ראשון). בהודעה שפרסם הארגון נכתב כי טענות ישראל הן שקריות ולנערים לא היה כל קשר לפעילות צבאית. עוד נכתב כי "הכיבוש יישא באחריות המלאה לפשע הנפשע הזה" וכי "ההתנגדות תגיב בדרך שמתאימה לגודל הפשע". אחת הגרסאות שנשמעה אמש בעזה היא ששלושת הנערים היו בקרבת הגבול כי רצו להניח מלכודת, רשת ללכידת ציפורים.


ברצועה התקיימו הלילה הפגנות של צעירים פלסטינים שדרשו לנקום את מותם של שלושת הפלסטינים שנורו על ידי כלי טיס של צה"ל. בכיר הארגון דאוד שיהאב אמר כי ההפגנות הן "עדות לאמונו של העם בהתנגדות האמיצה". בחשבון הטוויטר שלו הוא כתב כי "ההתנגדות מבטיחה לעם הפלסטיני שתישאר נאמנה לו ותגן על זכויותיו וכבודו".

מנהיג הארגון זיאד נח'אלה התייחס לקביעה בישראל כי איראן וכוח קודס בסוריה הם שעמדו מאחורי ירי הרקטות אל ישראל לפני יומיים ואמר כי ישראל כל הזמן מנסה לפזר טענות שקריות ולהפשיט מהעם הפלסטיני את הלגיטימציה שלו להתנגדות.

עוד הוא הוסיף כי "האויב רוצה רגיעה וגם את המשך המצור מעל עזה ואילו ההתנגדות קושרת בין הרגיעה לסיום המצור. ישראל מנסה להרוויח זמן ולהגביר את סבלם של בני העם הפלסטיני אך זה לא יגרום לנו לסגת ולקבל את תנאיה של ישראל".