דאטשווילי בבית המשפט, ארכיון
צילום: פלאש 90

דקר את פרודתו 50 פעמים והורשע ברצח

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את שמואל דאטשווילי ברצח פרודתו אביטל רוקח לפני 4 שנים בשכונת נווה יעקב בירושלים. השופטים בהכרעת הדין דחו את טענתו של דאטשווילי כי המעשה לא היה מכוון. אמה של רוקח: "נכון שהוא מורשע אבל הילדה שלי עדיין קבורה למטה"
ורד פלמן ואמוץ שפירא
29 באוקטובר 2018
09:47

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (שני) את שמואל דאטשווילי ברצח פרודתו אביטל רוקח לפני 4 שנים בשכונת נווה יעקב בירושלים. בית המשפט דחה את טענתו של דאטשווילי כי המעשה לא היה מכוון.

"הנאשם הכין עצמו מבעוד מועד", כתבו השופטים בהכרעת הדין. "התנהגותו לא הייתה ספונטנית כשהגיע עם הסכין למפגש הגורלי עם המנוחה והמתין לה שם. הוא מודה כי אחז בסכין בידו ואחז במנוחה בכוח ואף ניסה למנוע ממנה מלצעוק".

האזינו לשיחה עם בתה של אביטל רוקח בכאן רשת ב':

בנה של רוקח, שגיב, אמר לאחר הכרעת הדין: "לפחות אם נדע שבעקבות מה שקרה פה ידאגו יותר לנשים במדינה הזאת אז נדע שמשהו אחד טוב יצא מהסיפור". אמה של רוקח, יהודית פלד, הוסיפה כי "אני לילה לילה לא ישנה, רק חושבת עליה, היא כל כך חסרה לי. לקבור ילדה זה דבר נורא. נכון שהוא מורשע ברצח, אבל מה זה נותן לי, הילדה שלי עדיין קבורה למטה".

לכתבים אמר דאטשווילי כי "זה לא תוצאה של מעשה מכוון. אם הייתי יכול לומר והיו מאפשרים לי, זה לא במילה אחת".

עו"ד דניאל מור מפרקליטות מחוז ירושלים אמר אחרי ההחלטה כי "בית המשפט קבע כי מעשה הרצח התרחש לאחר מסכת ארוכה של אלימות, איומים והתנכלויות של הנאשם כלפי מי שהייתה אשתו ואם שלושת ילדיו, זאת לאחר שביקשה להתגרש ממנו. המעשים שקדמו לרצח ומעשה הרצח עצמו מעידים על אכזריותו של הנאשם ועל תחושת הפחד והאימה שהטיל על אביטל רוקח ז"ל ועל ילדיה".