יונה יהב
(צילום: מאיר וקנין, פלאש 90)

תיעוד: בכיר בעיריית חיפה שכנע עובדים לתמוך ביונה יהב

מנהל מחלקת התברואה הוקלט כשהוא אומר: "ביום שלישי אנחנו צריכים לעזור ליונה כדי שימשיך לעזור לנו. מאז שהוא נבחר, אנחנו מקבלים תודה לאל משכורת כמו שעון". בעיריית חיפה סירבו להגיב לדברים
חן ביאר
29 באוקטובר 2018
12:35

עובדים בעיריית חיפה תועדו כשהם פועלים למען בחירתו של ראש העירייה המכהן יונה יהב לקדנציה נוספת. בסרטון שהגיע לכאן חדשות נראה מנהל מחלקת התברואה בעירייה כשהוא משוחח עם עובדים ומנסה לשכנע אותם להצביע עבור יהב. הבכיר אף מציין כי אנשי העירייה ילוו את העובדים לקלפיות ביום הבחירות שייערך מחר (שלישי). יש לציין כי מעורבות של עובדי עירייה במערכת בחירות אסורה על פי חוק בשל החשש שהמערכות העירוניות יגויסו לטובת מי מהמועמדים.


בסרטון נראה מנהל המחלקה כשהוא אומר לעובדים: "מאז שיונה נבחר לראשות העיר תודה לאל אנחנו מקבלים משכורת כל חודש כמו שעון וזה הדבר הכי חשוב. כולם יודעים שביום שלישי אנחנו חייבים ללכת ולעזור ליונה שיונה ימשיך לעזור לנו.  יונה זה האבא של כולנו. אנחנו זה המשפחה, האישה, הילדים. זו מלחמה על הפרנסה שלנו. תכניסו לכם טוב טוב לראש.  ביום שלישי אנחנו נלווה אתכם, אנחנו לא נעזוב אתכם, נלך ביחד להצביע". 

אדם נוסף נשמע אומר בסרטון - "אני בכוונה פונה לחבר'ה במגזר האיתופי - יבואו אליכם כל מיני אנשים ויספרו לכם כל מיני סיפורים, אבל אתם צריכים לדעת דבר אחד, מי נותן לכם פרנסה שיהיה לכם כל השנה זה לא מישהו שנותן לכם הבטחות ונעלם".

מטעמו של יונה יהב ומעיריית חיפה סירבו להגיב לדברים.