ליברמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ליברמן: "מי שבונה על הסדרה עם חמאס - טועה בגדול"

שר הביטחון התייחס בישיבת ישראל ביתנו למצב בדרום, וטען כי מחאת התושבים צודקת: "לא נחזיר את השקט בלי לתת מכה קשה". בהמשך תקף את שקד, וטען כי הופתע לשמוע את התנגדותה כלפי חוק עונש מוות למחבלים, והבהיר כי "בחירת סגן רמטכ"ל לא נוגעת לראש הממשלה"
זאב קם
29 באוקטובר 2018
15:29

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (שני) להסלמה בדרום וטען כי ללא "מכה קשה", לא תושג רגיעה. "חלק מחברי הקבינט שבויים בקונספציה שגויה. כל מי שבונה על הסדרה עם חמאס - טועה בגדול", אמר במהלך ישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת. "מחאת התושבים צודקת, זה כבר נמשך שבעה חודשים. מיצינו כל אפשרות, ועובדה שביום שישי האחרון תושבי הדרום ספגו עשרות רקטות. אי אפשר להמשיך ככה, אי אפשר לקבל הטבות כלכליות ואלימות בו זמנית. חייבים לפעול אחרת ואין שום צורך במבצע קרקעי לצורך כך".

ליברמן התייחס גם לבחירת הרמטכ"ל, ואמר כי ראש הממשלה בירך על הבחירה באלוף אביב כוכבי. "כולנו צריכים לעשות הכל כדי שהבחירה תהיה הכי חלקה שרק אפשר. בחירת סגן רמטכ"ל לא נוגעת לראש הממשלה. כדאי, לדעתי, לשנות את החוק ולמנות רמטכ"ל לארבע שנים, במקום שלוש שנים והארכה של שנה נוספת בנפרד".

שר הביטחון התייחס גם לשרת המשפטים איילת שקד, שכינתה את הצעת החוק שמקדמת מפלגתו בעניין עונש מוות למחבלים - "מיותרת", וטען כי הופתע לשמוע את דבריה. "היא הצביעה שלוש פעמים בעד, ולא שמענו ממנה אמירה שאין צורך, עד השבוע שעבר". לדבריו, קבלת החוק תסמן שינוי במדיניות, אך סיעת הבית היהודי מכשילה אותו בגלל מניעים פוליטיים. "חיכינו בסבלנות, אבל הניסיון להכשיל את החוק נובע רק משיקולים פוליטיים. נודיע לכולם שהבית היהודי מכשיל את החוק".

בבית היהודי השיבו לדברים ואמרו כי "ליברמן הוא שר הביטחון החלש בתולדות ישראל, ואפילו קצת מבולבל. כדי לכסות על חולשתו מול חמאס הוא תוקף ללא הרף את שרת המשפטים ואת יו״ר ועדת החוקה. אז נעזור לו: הבית היהודי תומך בעונש מוות, שכבר קיים מזמן בחוק. הגיע הזמן ששר הביטחון פשוט יפעיל את החוק ויפסיק להתבכיין".