צילום: אנה קפלן, פלאש 90

תושב אשקלון חשוד בביצוע עבירות מין באחותו במשך 15 שנים

התושב, בן 39 נעצר לפני כשבועיים. חשוד שביצע את העבירות מאז שהייתה בת 6. בשנים האחרונות נהג לשלם לה דמי שתיקה חודשיים כדי שלא תתלונן נגדו
בחצי היום
29 באוקטובר 2018
15:24

תושב אשקלון בן 39 חשוד שביצע עבירות מין באחותו הקטנה ממנו במשך 15 שנה, מאז שהייתה בת שש. החשוד נעצר לפני כשבועיים על ידי משטרת ישראל בחשד לביצוע עבירות מין בבת משפחתו במשך 15 שנים, כבר שהייתה בת שש. בשנים האחרונות החל משלם לה כדרך קבע מידי חודש בחודשו "דמי שתיקה" בכדי שלא תתלונן נגדו. מעצרו הוארך לטובת החקירה ובימים אלו חומריה הועברו לידי הפרקליטות.

הנפגעת הגיעה לפני כשבועיים לתחנת המשטרה בעיר בליווי נציגת "תאיר", מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, וסיפרה לחוקרת עבירות מין על מסכת התעללות מינית שהחלה לפני 22 שנים. היא סיפרה כי בשנים האחרונות החל אחיה הגדול לשלם לה מידי חודש דמי שתיקה במסווה של טיפולים רפואיים כדי למנוע ממנה מלהתלונן נגדו.

החשוד נעצר מיד לאחר הגשת התלונה ונלקח לחקירה שבה הכחיש את המיוחס לו. הוא טען כי הוא אכן מעביר כסף למתלוננת כדמי שתיקה, כדי שלא תתלונן מכיוון שלדבריו, מערכת החוק מאמינה רק לנשים. מעצרו של החשוד הוארך כמה פעמים ועם סיום החקירה הועבר התיק לידי הפרקליטות.

מירי מדי, רכזת ליווי הליך פלילי במרכז לסיוע לנפגעות תקיפה מינית – "תאיר" סיפרה בתכנית "בחצי היום" לאסתי פרז כיצד פנתה אליה המתלוננת: "היא הגיעה למרכז לפני כמה חודשים ביחד עם המטפלת שלה. אמרה שהיא מתלבטת אם להגיש תלונה במשטרה. רצתה לדעת מה הסיכוי ומה ההליך".

מדי סיפרה כי הנפגעת ציינה שתמיד ידעה שתספר את הסיפור יום אחד. "היא קראה המון על הנושא. כל מקרה של מישהי שפתחה סיפור נתן לה יותר אומץ. היום היא מרגישה שהיא במצב שהיא יכולה להוות מודל לאחרות. היה ברור לה שהיא לא תוכל לשתוק לעולם ועד. היא לא ידעה אם יאמינו לה, אם היא תקבל את התמיכה הקרובה של המשפחה הגרעינית, היא פחדה שיאשימו אותה, היא פחדה פחד מוות ממנו, הפגיעות החלו בגיל צעיר והוא בכל זאת אח בוגר".