כוחות ההצלה מחפשים אחר ניצולים בהתרסקות המטוס
צילום: אי-פי

אינדונזיה: נמשכים החיפושים אחר ניצולים במטוס שהתרסק

גורמים רשמיים בשירותי ההצלה מעריכים כי הסבירות למצוא אנשים שניצלו, מתוך 189 בני האדם שהיו על המטוס, נמוכה מאוד. נודע כי אמש דווח על בעיות בטיסה שחזרה לג'קרטה מהעיר דנספאר
סוכנויות הידיעות
29 באוקטובר 2018
16:12

נמשכים החיפושים אחר ניצולים וחלקי המטוס שהתרסק הלילה (שני) באינדונזיה. גורמים רשמיים בשירותי ההצלה מעריכים כי הסבירות למצוא אנשים שניצלו, מתוך 189 בני האדם שהיו על המטוס, נמוכה מאוד. "הצוות ביקש לחזור על עקבותיו כ-20 ק"מ ממקום ההמראה, אך לא הייתה עדות שאירע מקרה חירום", סיפר פקח טיסה בשדה התעופה.

הפקח אמר עוד כי לאחר הבקשה, התנתק הקשר עם המטוס, והוא לא פנה חזרה לנמל התעופה. נודע כי אמש דיווח הצוות על בעיות בטיסה מהעיר דנספאר לבירה ג'קרטה. מנכ"ל חברת "ליון אייר", אדווארד סיארט, אמר כי צוות של מהנדסים בדק את המטוס, תיקן את התקלות ודיווח כי המטוס מוכן להמריא שוב.

מהחברה נמסר לאחר ההתרסקות כי לטייס היו יותר מ-6,000 שעות טיסה ולטייס המשנה שלו יותר מ-5,000. על המטוס היו לפחות 23 פקידי ממשלה. כוחות ההצלה, שמונים כ-250 בני אדם, משתמשים בסירות, מסוקים וצוללנים בניסיון לאתר ניצולים וחלקי מטוס חיוניים לבדיקת סיבת ההתרסקות.

הלילה התרסק מטוס נוסעים אינדונזי מסוג בואינג 737, שטס מבירת אינדונזיה ג'קרטה לעיר פאנגקאל פינאנג, כמה דקות לאחר המראתו. על המטוס היו לפחות 189 נוסעים ואנשי צוות, בהם ילד, שני תינוקות ויותר מ-20 פקידי ציבור, כך מדווחות הרשויות במדינה. בשלב זה לא ידוע אם יש ניצולים.

חברת "ליון אייר" נוסדה לפני כ-19 שנים, ובהיסטוריה שלה נרשמו למעלה מעשר תאונות – חלקן התרסקויות וחלק טעויות אנוש שאירעו על המסלול. באסון הבולט ביותר שבו הייתה מעורבת החברה אירע בשנת 2004, אז התרסק מטוס מסוג מקדונל דאגלאס, ו-25 בני אדם נהרגו.