פיטר פלצ'יק
צילום: AP

התקווה שוב תושמע באבו דאבי: הג'ודאי פיטר פלצ'יק זכה במדליית זהב

הג'ודאי הישראלי גבר על אלמר גסימוב האזרי בקרב על המקום הראשון. בסך הכול זכו הישראלים בחמש מדליות בתחרות, שתיים מתוכן מזהב. השרה מירי רגב: "הספורטאים הוכיחו רוח לחימה"
ליאן וילדאו
29 באוקטובר 2018
16:39

התקווה תושמע הערב (שני) בפעם השנייה באבו דאבי. זאת לאחר שהג'ודאי פיטר פלצ'יק זכה במדליית זהב בתחרות הגראנד פרי הנערכת במדינה. אתמול היה זה שגיא מוקי שזכה בזהב וגרם להתרגשות במהלך השמעת ההמנון הישראלי באולם.


פלצ'יק המתחרה בקטגוריית משקל של עד 100 קילוגרמים העפיל אוטומטית לסיבוב השני בתחרות. ולאחר מכן ניצח את גרגורי מינסקין מאסטוניה ואת יבגני בורודבקו מלטביה. בחצי הגמר הישראלי התגבר על קרל ריצ'רד פריי הגרמני ובגמר ניצח באיפון את אלמר גסימוב האזרי.

שר הספורט מירי רגב שיצאה עם הנבחרת לאבו דאבי הגיבה לזכייה ואמרה: "המסע ההיסטורי של נבחרת הג'ודו באבו דאבי מסתיימת בצורה הכי מתוקה שיש עם הזכייה של פיטר במדליית זהב שנייה ופעם נוספת שדגל ישראל מוצג בארנה והתקווה מנוגנת על אדמת אבו דאבי. ספורטאי המשלחת הוכיחו עליונות לאורך כל התחרות עם זכייה בחמש מדליות מתוכן שתי מדליות זהב ושלוש ארד יחד עם גפן ואורי שהגיעו למקום החמישי וכל יתר הנבחרת שהוכיחו רוח לחימה".