צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

דיווחים פלסטיניים: הרוג מאש צה"ל בצפון הרצועה

משרד הבריאות בעזה דיווח כי מחמד עבד אלחי אבו-עבאדה, בן 27, נפגע בהפגנות במסגרת ''המשט הימי ה-14'' מול חוף זיקים. הבוקר חסמו כמה עשרות מתושבי עוטף עזה את מעבר כרם שלום ומנעו כניסת משאיות לרצועה
עומרי חיים, איציק זוארץ וגל ברגר
29 באוקטובר 2018
17:15

משרד הבריאות בעזה דיווח היום (שני) על פלסטיני בן 27 שנהרג בהפגנות בצפון רצועת עזה, במסגרת ''המשט הימי ה-14''. ההרוג, מחמד עבד אלחי אבו-עבאדה, נפגע מאש צה"ל. בהפגנה, הנערכת מדי יום שני מול חוף זיקים, ישנן התפרעויות לסירוגין.

אתמול חסמו כמה מאות מתושבי עוטף עזה את הצומת הסמוך לקניון עזריאלי בתל אביב, במחאה על מדיניות הממשלה מול חמאס ברצועת עזה. הבוקר חסמו עשרות מהם את מעבר כרם שלום, ובמשך כחצי שעה מנעו את כניסתן של משאיות המובילות סחורה לרצועת עזה. 

מוקדם יותר הביע שר הביטחון אביגדור ליברמן תמיכה במחאת תושבי העוטף וטען כי היא מוצדקת: "זה נמשך כבר שבעה חודשים", אמר בישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת. "לא נחזיר את השקט בלי לתת מכה קשה. חלק מחברי הקבינט שבויים בקונספציה שגויה. כל מי שבונה על הסדרה עם חמאס - טועה בגדול. מיצינו כל אפשרות, ועובדה שביום שישי האחרון תושבי הדרום ספגו עשרות רקטות. אי אפשר להמשיך ככה, אי אפשר לקבל הטבות כלכליות ואלימות בו זמנית. חייבים לפעול אחרת ואין שום צורך במבצע קרקעי לצורך כך".

אמש תקף צה"ל חוליה של שלושה מחבלים שניסו לחבל בגדר הגבול בדרום הרצועה, וככל הנראה עסקו בהנחת מטען חבלה. כלי טיס של חיל האוויר תקף את החוליה. משרד הבריאות בעזה מסר מאוחר יותר כי ממזרח לאזור דיר אל-בלח, הועברו שלושה נערים הרוגים בני 12 עד 14.