נתניהו נפגש עם פוטין
צילום: אי-פי

מקור ישראלי בכיר: "צה"ל תקף בסוריה גם אחרי הפלת המטוס הרוסי"

המקור ציין כי התיאום עם הרוסים נמשך כבעבר. בעת תקיפה ישראלית, הפילו מערכות נ"מ סוריות בשוגג מטוס תובלה רוסי ועליו 15 אנשי צוות. הפלת המטוס יצרה משבר בין ישראל לרוסיה
גילי כהן
29 באוקטובר 2018
19:00

מקור ישראלי בכיר אמר הערב (שני) כי צה"ל תקף בסוריה גם לאחר הפלת המטוס הרוסי וכי התיאום הצבאי עם רוסיה נמשך כבעבר. שר הביטחון אביגדור ליברמן כבר רמז לכך כשנשאל בכאן רשת ב' אם חיל האוויר תקף בסוריה מאז תקרית הפלת המטוס הרוסי והשיב: "זה שלא שמעתם זה לא אומר שזה לא קרה".

לפני כשלושה שבועות הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא ייפגש בקרוב עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, לראשונה מאז הפלת המטוס הרוסי מעל שמי סוריה בספטמבר. נתניהו אמר כי שוחח עם פוטין וכי הפגישה העתידית נועדה להמשיך את התיאום הביטחוני החשוב בין צה"ל וצבא רוסיה.

בעקבות הפלת המטוס החליטו הרוסים להעביר מערכת הגנה מתקדמת נגד מטוסים לצבא הסורי. בתחילת החודש הודיע שר הביטחון הרוסי, סרגיי שויגו, כי מערכת ההגנה S-300 הועברה לצבא סוריה. בכלי תקשורת המזוהים עם המשטר הסורי נאמר כי רוסיה העבירה ארבעה מתקני שיגור, לצד מכ"מים וכלים נוספים. עוד הוסיפו שהאימונים של המומחים הסורים על המערכות כבר החלו. 

היעד של התקיפה, בה נהרגו 15 אנשי צוות רוסים, לפי כלי התקשורת הרשמיים, הוא המוסד לתעשיות טכנולוגיות בלטקיה. נטען כי הותקפו מחסני נשק ששייכים לאותו מוסד טכנולוגי בפרברים המזרחיים של העיר לטקיה.