6.6 מיליון אזרחים יקבעו היום: מי יהיו ראשי הרשויות המקומיות

11 אלף קלפיות יהיו פתוחות עד 22:00. אחרי שבפעם הראשונה הפך יום הבחירות המקומיות ליום שבתון, אמר שר הפנים אריה דרעי: "אם אחוז ההצבעה לא יהיה גבוה, נשקול מחדש את קיום יום השבתון בפעם הבאה. זה הרבה כסף למדינה"
מערכת כאן חדשות
30 באוקטובר 2018
06:26

הקלפיות בבחירות לרשויות המקומיות נפתחו הבוקר (שלישי). יותר משישה מיליון וחצי אזרחים יוכלו לממש את זכות ההצבעה שלהם. ברחבי הארץ יוצבו 11 אלף קלפיות, רובן יינעלו בשעה 22:00 ואז תחל ספירת הקולות. שר הפנים אריה דרעי התייחס הבוקר לכך שלראשונה הוכרז יום הבחירות המקומיות כיום שבתון, ואמר: "אם אחוז ההצבעה לא יהיה גבוה, נצטרך לשקול את קיום יום השבתון בפעם הבאה. זה הרבה כסף למדינה". במערכת הבחירות האחרונה שנערכה בשנת 2013 עמד אחוז ההצבעה 51.1 אחוז.

הבחירות לרשויות המקומיות: לכל הסיפורים המעניינים לחצו כאן

דרעי התייחס גם למועמדים החשודים בפלילים ברשויות המקומיות, ואמר לכאן חדשות: "המערכת המשפטית נותנת תשובות אמיתיות. ליבי גם עם ראשי הרשויות שעברו שנתיים של חקירות ובסוף זוכו ונסגר התיק שלהם. אני רוצה שהטובים ביותר יבואו לשלטון המקומי".


זהו יום הבוחר: משדר מיוחד בכאן 11

בפעם הראשונה אוחדו הבחירות בערים ובמועצות המקומיות עם אלה של המועצות האזוריות. ההצבעה תתקיים בסך הכל ב-251 רשויות מקומיות, מתוכן 197 עיריות ומועצות מקומיות ו-54 מועצות אזוריות.

במועצות המקומיות מעלה אפרים, עג'ר, קריית יערים ורכסים לא יתקיימו בחירות מכיוון שמתמודדים בהן רק מועמד יחיד ורשימה יחידה. ב-29 רשויות מקומיות יתמודד ראש מועמד אחד על התפקיד, התושבים יוכלו להצביע בפתק ירוק, שמשמעותו הצבעה נגד המועמד. בנוסף הם יבחרו את חברי המועצה. ברשויות שבהן לא יזכה מועמד בארבעים אחוזים מהקולות, יתקיים סיבוב בחירות שני ב-13 בנובמבר.