החיפושים אחר המטוס
צילום: אי-פי

אינדונזיה: נמצאו שרידים ממטוס הבואינג שהתרסק

גוף המטוס טרם אותר. רשת BBC חושפת כי התקלה הטכנית שאירעה ביום שלפני הטיסה הייתה מד מהירות שהראה נתונים לא עקביים. חמש ספינות מלחמה ועשרות צוללנים ממשיכים בסריקות. לפי ההערכות כל 189 האנשים שהיו על המטוס נהרגו
סוכנויות הידיעות
30 באוקטובר 2018
10:43
עודכן ב 12:32

צוותי החיפוש באינדונזיה הודיעו הבוקר (שלישי) כי איתרו שרידים ממטוס הבואינג שהתרסק אתמול, אך גוף המטוס עדיין לא נמצא. השרידים נמצאו בים ג'ווה סמוך לבירה ג'קרטה. חמש ספינות מלחמה ועשרות צוללנים ממשיכים בסריקות. לפי ההערכות כל 189 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו.

רשת BBC חשפה הבוקר כי התקלה הטכנית שאירעה ביום שלפני הטיסה הייתה מד מהירות שהראה נתונים לא עקביים. לפי הדיווח, נתוני המהירות במסך של הטייס היו שונים מאלו של טייס המשנה. לדברי החברה התקלה תוקנה לפני הטיסה והמטוס היה כשיר.

פקד טיסה בשדה התעופה במקום סיפר אתמול כי "הצוות ביקש לחזור על עקבותיו כ-20 ק"מ ממקום ההמראה, אך לא הייתה עדות שאירע מקרה חירום". לדבריו, לאחר הבקשה, התנתק הקשר עם המטוס, והוא לא פנה חזרה לנמל התעופה. נודע כי אמש דיווח הצוות על בעיות בטיסה מהעיר דנספאר לבירה ג'קרטה. מנכ"ל חברת "ליון אייר", אדווארד סיארט, אמר כי צוות של מהנדסים בדק את המטוס, תיקן את התקלות ודיווח כי המטוס מוכן להמריא שוב.

מהחברה נמסר לאחר ההתרסקות כי לטייס היו יותר מ-6,000 שעות טיסה ולטייס המשנה שלו יותר מ-5,000. על המטוס היו לפחות 23 פקידי ממשלה. כוחות ההצלה, שמונים כ-250 בני אדם, משתמשים בסירות, מסוקים וצוללנים בניסיון לאתר ניצולים וחלקי מטוס חיוניים לבדיקת סיבת ההתרסקות.

חברת "ליון אייר" נוסדה לפני כ-19 שנים, ובהיסטוריה שלה נרשמו למעלה מעשר תאונות – חלקן התרסקויות וחלק טעויות אנוש שאירעו על המסלול. באסון הבולט ביותר שבו הייתה מעורבת החברה אירע בשנת 2004, אז התרסק מטוס מסוג מקדונל דאגלאס, ו-25 בני אדם נהרגו.