אידליב
צילום: אי-פי

שר החוץ הטורקי: יש הסכמה עם רוסיה למניעת פעולה צבאית באידליב

מבלוט צ'בושואלו אמר כי אם הקבוצות הקיצוניות יסכימו לשנות גישה טורקיה תהיה מוכנה להתערב. מהקרמלין נמסר: למרות הקשיים טורקיה ממלאת את חובותיה באזור
מערכת כאן חדשות
30 באוקטובר 2018
14:05

שר החוץ הטורקי מבלוט צ'בושואלו אמר היום (שלישי) כי ישנה הסכמה בין טורקיה לרוסיה בכל הנוגע למניעת פעולה צבאית של הממשל הסורי באידליב שנשלטת בידי המורדים. לדבריו, אם הקבוצות הקיצוניות יסכימו לשנות גישה, טורקיה תהיה מוכנה להתערב.

בתוך כך, מהקרמלין נמסר שעל אף הקשיים שנערמים עליה, טורקיה ממלאת את חובותיה באזור המפורז באידליב. כמו כן, אמר נשיא טורקיה ארדואן כי ישמיד את תאי הטרור בסוריה ממזרח לנהר הפרת ממש בימים הקרובים.

ביום שישי האחרון דיווח מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם על שבעה הרוגים, רובם ילדים ונשים בפרברי העיר אידליב בצפון המערב המדינה, שנחשבת למעוז המשמעותי האחרון של מתנגדי המשטר. מדובר במספר הקורבנות הגדול ביותר בתקיפות של המשטר מאז החתימה על ההסכם להסדרת גורלה של העיר בין תורכיה לרוסיה בסוף חודש ספטמבר בעיר סוצ'י. בימים האחרונים גברו חילופי האש בין המשטר הסורי לבין המורדים גם באזור העיר חלב.

בתחילת החודש הודיע משרד ההגנה של טורקיה דיווח היום (שלישי) שהושלם תהליך הפירוז מסביב לאידליב שבסוריה, ושנשקים כבדים הוצאו מתוכו. הפירוז מגיע בעקבות הסכם בין רוסיה לטורקיה שנחתם בחודש שעבר.