צילום: שאטרסטוק

גרמניה: אח בבתי חולים הודה שרצח 100 מטופלים

נילס הוגל הואשם כי הזריק למטופלים תרופות במינונים קטלניים בשני בתי חולים בין השנים 1999 ל-2005. קרובי הקורבנות טוענים כי רשויות הבריאות במדינה העלימו עין ממעשיו
יותם רוזנוולד
30 באוקטובר 2018
15:24

אח לשעבר בבתי חולים בגרמניה הודה היום (שלישי) כי רצח מאה בני אדם שטיפל בהם. נילס הוגל בן 41 הואשם כי הזריק למטופלים תרופות במינונים קטלניים בשני בתי אבות בין השנים 1999 ל-2005. קרובי הקורבנות טוענים כי רשויות הבריאות במדינה העלימו עין ממעשיו.

על פי הרופאים, המניע של הוגל היה להחיות את המטופלים ברגע האחרון לאחר שנתן להם מנת יתר. השופט הסביר כי מטרת המשפט הייתה לגלות את היקף מסע הרצח של הוגל, שכבר מרצה עונש מאסר בגין רצח וניסיון רצח של שישה מטופלים.

אחד מהתובעים במשפט אמר כי זו שערורייה שהוגל הצליח לרצוח כל כך הרבה מטופלים בלי שבתי החולים התערבו. "היה להם כל מה שהם היו צריכים כדי לעצור אותו - לא צריך להיות שרלוק הולמס", אמר התובע והוסיף שהופתע מההודאה המהירה של האח. 

הוגל נתפס בשנת 2005 כשהזריק תרופות בלי מרשם. ב-2009 הוא נידון לשבע שנות מאסר בגין ניסיון רצח. במשפט נוסף בשנת 2014, שנפתח תחת לחץ של משפחות הקורבנות, הוא נמצא אשם ברצח ובניסיון רצח של חמישה מטופלים נוספים וקיבל את העונש המרבי - 15 שנות מאסר.

האח הרוצח נהג להזריק למטופלים תרופות שעצרו את פעילות הלב ולאחר מכן ביצע ניסיון החייאה. נראה שבחירת הקורבנות הייתה אקראית עם טווח גילים שנע בין 34 ל-96. "זה היה כמו סם עבורו", אמר פסיכולוג שטיפל בהוגל.