ליאון, ברקוביץ' ואלקין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקרב על הסיבוב השני בירושלים נפתח: "לא הולך להיות קל"

עופר ברקוביץ' ומשה ליאון יתמודדו בסיבוב השני על הזכות להחליף את ניר ברקת שפרש לאחר עשור בתפקיד. ברקוביץ' הבהיר: אהפוך את יוסי דייטש לשותף שלי. ליאון: ירושלים לא מוענקת בקלות
יערה שפירא
31 באוקטובר 2018
02:40
עודכן ב 09:13

אחרי לילה ארוך של ספירת הקולות בירושלים, מסתמן ששני מועמדים יעלו לסיבוב השני בבחירות בעיר – עופר ברקוביץ' ומשה ליאון. ברקוביץ' הביע הבוקר (רביעי) אופטימיות לגבי סיכוייו בעוד שבועיים והוסיף בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב' כי "העברנו מסר גדול לציבור – שאי אפשר לעשות קומבינות ולהעביר שלטון מיד ליד". ברקוביץ' אף קרא לשיתוף פעולה מצד המועמדים שלא העפילו לסיבוב השני, יוסי דייטש וזאב אלקין.

האזינו לריאיון עם עופר ברקוביץ' בכאן רשת ב':

"אנשים מהמחנה של אלקין ודייטש יחברו אלינו", אמר ברקוביץ'. "אני מתכוון להפוך את דייטש לשותף בקואליציה שאקים".

"אני מרגיש רגוע", הבהיר עוד ברקוביץ'. "זה לא הולך להיות קרב קל, יש פה עניין של הוצאת אנשים מהבתים, אני מתכוון להרים טלפון לאלקין ודייטש, לברך אותם על ההתמודדות. הוכחתי בעבר שאני יודע לעבוד בשיתוף פעולה וכך אני מתכוון לעשות".

על יריבותו מול אלקין אמר ברקוביץ' כי "לא אהבתי את הצורה שבה התנהלו הדברים מכיוונו אבל עת יורדת מערכת הבחירות מהבמה נחזור לשתף פעולה בכל הכוח".

אלקין עצמו אמר הבוקר כי התוצאות ברורות – בפוליטיקה צריך לדעת לא לנצח, עד היום תמיד ניצחתי, צריך לדעת גם להפסיד". הוא הוסיף כי "אני מברך את שני המועמדים, ומי שינצח אשתף איתו פעולה כשר לענייני ירושלים. אני מלא אהבה לעיר הזאת ותושביה".

דייטש אמר הלילה, לאחר תחילת ספירת הקולות, כחי "למרות שהמספרים מראים שלא ניצחנו, כמה מחמם את הלב להגיע למקום שבו יושבים אלפי אנשים, עם אנרגיות, זה מלמד אותנו שהמסע שעשינו היה נכון". הוא הוסיף כי "זה לא נעים לעמוד כאן ולא להיות בצד המנצח, אבל כנראה שמשמים רצו אחרת".

ליאון, שהפסיד במרוץ לפני חמש שנים עוד בסיבוב הראשון, התייצב מול הפעילים ואמר: "אני לא סתם אומר את זה הרבה זמן, ירושלים היא אהבת חיי וננצח בסיבוב השני. ירושלים לא מוענקת בקלות, צריך לעבוד על זה קשה ואני בטוח שבסופו של התהליך הזה בעוד שבועיים נחגוג את נצחוני. אני מתכוון להמתין בסבלנות עד לקבלת תוצאות האמת ושם נדע לאן פנינו. אבל דבר אחד אני מבטיח. ממחר אין יותר מה שעברנו בסיבוב הראשון, ממחר בבוקר נשב יחד כל הסיעות ונתחיל את הקמת הקואליציה הבאה של ירושלים. אני מבטיח שבעוד 5 שנים ירושלים תהיה במקום אחר".