חדר המצב של משרד הפנים

אחרי לילה רצוף תקלות: במשרד הפנים בודקים האם האתר קרס בשל מתקפת סייבר

מי שביקש הלילה לדעת מי המנצחים והמפסידים בבחירות המקומיות בעירם נחל אכזבה, לאחר שהאתר של משרד הפנים שאליו אמורות היו לזרום התוצאות קרס למשך שעות. גולשים רבים הביעו תסכול ברשת: "מדוע זה צריך להיראות ככה בשנת 2018?". כעת נבדק האם מתקפת האקרים גרמה לתקלה. חילופי האשמות בין משרד הפנים ללשכת הפרסום הממשלתית
שרון עידן
31 באוקטובר 2018
10:07

לאזרחים שיצאו להצביע אתמול וביקשו להתעדכן בזמן אמת בתוצאות הבחירות המקומיות בעיר מגוריהם נכונה אמש (שלישי) אכזבה: האתר שהקים משרד הפנים שבו אמורים היו לזרום המספרים קרס. כעת נבדק האם מתקפת האקרים היא שגרמה לתקלה.


במשרד הפנים או בכל רשות אחרת לא סיפקו כל הסבר למהות התקלה או לסיבות שהובילו אליה, ובמשך שעות ארוכות לא ניתן היה להתעדכן במספרים. גולשים רבים הביעו את תסכולם ברשתות החברתיות.

"למה משרד הפנים לא מסוגל להרים אתר נגיש או אפליקציה שמרכזים את תוצאות הבחירות", כתב אחד הגולשים. "מדוע זה צריך להיראות ככה בשנת 2018?". גולש אחר כתב: "יש מצב שהמהנדסים שבנו את קו ת"א-ירושלים בנו גם את אתר תוצאות האמת בבחירות של משרד הפנים?".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: ״אתר האינטרנט שלנו לא קרס אתמול. קרס אתר ייעודי שהוקם על ידי לשכת הפרסום הממשלתית לרגל הבחירות. הוא הותקף - ולאחר מכן הוחזר".

בלשכת הפרסום הממשלתית דווקא החזירו את האחריות למשרד הפנים: "ללפ"מ אין קשר לקריסה. לשכת הפרסום הממשלתית הקימה את דף נחיתה המפנה את הגולשים לאתר משרד הפנים. אתר משרד הפנים כלל בתוכו מערכת תוצאות אמת שלא עמדה בעומס וקרסה".