ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו בכנסת: תומך בפונדקאות ללהט"ב - אבל אין רוב בקואליציה

ראש הממשלה נאם במליאה בדיון מיוחד בנושא, ואמר: "זה לא עניין של ימין ושמאל. אנחנו מזדהים עם הרצון שלהם". הוא הוסיף שביקש מח"כ אוחנה לגבש הצעת חוק בנושא שתהיה מקובלת על הקואליציה. לבני הגיבה: "אתה עקבי בלשקר בלי למצמץ"
זאב קם
31 באוקטובר 2018
17:57

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (רביעי) כי יקדם את חוק הפונדקאות לזוגות להט"בים כשיהיה לו רוב בקואליציה לכך. בדיון 40 חתימות בנושא אמר ראש הממשלה כי "אנחנו מזדהים עם הרצון של זוגות גברים להביא ילדים. אני תומך בכך, אך עד לרגע זה אין לנו את הרוב הדרוש בקואליציה להעביר את החוק". הוא הדגיש כי ביקש מח"כ אמיר אוחנה לגבש הצעת חוק שתתקבל על השותפות הקואליציוניות.

"עמדתי העקרונית לגבי אבות יחידניים כבר הובהרה בעבר. זה לא עניין של ימין ושמאל אלא עניין אנושי ואישי", אמר ראש הממשלה. "אני ואשתי סייענו בעבר לגברים רבים בקהילה הלהט"בית. בזמן רעידת האדמה בנפאל פעלנו רבות בהטסתם של התינוקות שנולדו עם הליך הפונדקאות".


יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני הגיבה לדברי נתניהו ואמרה: "העיקר ביבי שתפסיק לשקר. הבטחת דבר שלא יקרה. השיא היה שאמרת בסרטון שאני מאוד עקבי. אתה עקבי בדבר אחד, לשקר בלי למצמץ. אמרת שהעניין הזה של חד מיניים הוא לא טבעי אצל השותפים הטבעיים שלך. אפשר להתנגד לפונדקאות, אבל אי אפשר לתת לחלק כן ולחלק לא".

"נתחיל בזה שתוריד את האיפור, תשתחרר מהפוזה שאתה לובש לפני כל סרטון ותגיד להם כאבא למה אתה מונע מהם להיות אבות. את האמת", המשיכה לבני. "אבל אתה מפחד כי אלה שקרים של פחדנות ולא של מנהיגות ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו אותך יותר. אתה אחראי ישיר לפיתוח תרבות השקר בישראל ולא רק בפוליטיקה".


ראש הממשלה התייחס גם לבחירות לרשויות המקומיות ואמר בנאומו: "אני שומע לא מעט אמירות של האופוזיציה על הרס הדמוקרטיה וקץ החיים הדמוקרטיים בישראל. אמירות אלו מופרכות ועומדות בסתירה מוחלטת למה שראינו אתמול בבחירות. בחירות חופשיות ותוססות ובכמה מקרים גם מפתיעות. בתל אביב נבחר חולדאי, שהוא מנוסה. מעניין שבתל אביב זה מאוד טרנדי לבחור באיש מנוסה פעם אחר פעם". 

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי, הגיבה לדברי נתניהו ומסרה: "ראש הממשלה שלא מצא לנכון לגנות את האלימות וההסתה כלפי הקהילה הלה"טבית, מצא לנכון להגיד באופן ברור שאין לו כוונה אמיתית לאפשר הורות להט"בית שוויונית בישראל ותלה את האשמה בשיקולים קואליציוניים. הוא מתחבא מאחורי תירוצים, במקום לגלות מנהיגות ולגייס רוב מוחץ בכנסת. במילים ברורות הוא הודה שהקואליציה שולטת בו ולא הוא שולט במדינה".