ראש הממשלה נתניהו ורעייתו שרה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו מקדם הצעה: איש תחזוקה בבית בקיסריה - משרת אמון

פרסום ראשון: לטענת ראש הממשלה, עבודות התחזוקה כרוכות בחשיפה למידע אישי, ועל כן דרוש עובד עליו הם סומכים. עד כה בוצעו העבודות על ידי עובדי מדינה. גורמים בסביבת נתניהו: "אלו עובדי אמון ברמה הכי גבוהה"
גילי כהן
31 באוקטובר 2018
21:41

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקדם הצעה לפיה רק עובד במשרת אמון יוכל לבצע עבודות בביתו הפרטי בקיסריה. מדובר בעבודות שמבוצעות במימון המדינה על ידי עובדי מדינה. אך כעת נתניהו מעוניין שהן יבוצעו על ידי עובד שנבחר באופן אישי. החלטה זו אושרה בשבוע שעבר על ידי היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה ומחר, צפויה ההצעה להפוך להחלטת ממשלה רשמית.


לפי הנוהל שנקבע עוד בשנת 2001, העבודות ממומנות על ידי המדינה, רק כאשר מדובר בשיפוצים ובתיקונים שנועדו לשמור על הקיים במעון הפרטי של ראש הממשלה. אך לא כאלה שישביחו אותו. עד עתה, הן בוצעו בווילה של ראש הממשלה בקיסריה על ידי עובדי תחזוקה המועסקים במשרד ראש הממשלה, או על-ידי אזרחים פרטיים, שנשכרו על-ידי משרד ראש הממשלה.

בהצעת ההחלטה נכתב: "הטעם לכך דומה לטעמים שבגינם נקבע מלכתחילה כי אותה משרה תוגדר כמשרת אמון: מדובר בבית המגורים הפרטי של ראש הממשלה ובני ביתו, ומטבע הדברים ביצוע עבודות תחזוקה במעון זה כרוך בחשיפה למידע אישי של ראש הממשלה ובני ביתו. לפיכך, מטעמי צנעת הפרט, על עובדי התחזוקה הנשלחים לביצוע עבודות התחזוקה לשם שמירה על הקיים במעון זה, ליהנות מאמון מוחלט של ראש הממשלה ובני ביתו".

גורמים בסביבת ראש הממשלה המעורים בנושא, מסרו לכאן חדשות כי "הבקשה היא שאנשים שייכנסו להם לפרטיות יהיו אנשים שהם יכירו, שלא יתחלפו, שזה יהיה האנשים שלהם. אלו עובדי אמון ברמה הכי גבוהה, שעובדים באינטימיות עם סביבת ראש הממשלה. אם יש מרזב סתום, או מנורה שרופה או שנפלה תמונה - הם מסדרים. אלו לא עבודות פרטיות".