תומר גלאם
צילום: איה סלע

אחרי ספירת קולות החיילים: תומר גלאם ניצח בבחירות באשקלון

בקרב החיילים והאסירים זכה גלאם ל-623 קולות לעומת 536 של איתמר שמעוני. בכך הגדיל ראש העיר הנכנס את הפער וניצח בהפרש של 374 קולות. גלאם לכאן רשת ב': "עכשיו אני רוצה לאחד את כולם"
נסים קינן ואסף פוזיילוב
01 בנובמבר 2018
08:57

הדרמה בבחירות באשקלון הגיעה לסיומה: תומר גלאם הוכרז הבוקר (חמישי) כראש עירייה לאחר שהסתיימה ספירת קולות החיילים. בסיכומו של דבר גלאם ניצח את יריבו הגדול איתמר שמעוני בפער של 374 קולות בלבד. לאחר ספירה של 100% מסך קולות המצביעים גלאם זכה ב-40.3% מהקולות (25.111 תושבים הצביעו עבורו), בעוד שמעוני קיבל 39.8 אחוזים מהקולות (24,737).


ספירת קולות החיילים באשקלון

שמעוני, כזכור, נאלץ לפרוש מתפקיד ראש העירייה במהלך הקדנציה האחרונה לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין שוחד המתברר בימים אלו בבית המשפט. מפרטי כתב האישום עולה כי שמעוני הודה ששילם מיליון שקלים כדמי שתיקה - לשתי נשים שהיו כפופות לו (במקום עבודה אחר). את הכסף העבירו לו מקורביו, גם הם נאשמים, מקבלנים ויזמים. שמעוני מכחיש שלקח שוחד או ידע את מקור הכסף.

בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב' הבטיח גלאם כי לא יצרף את שמעוני לקואליציה העירונית עד סיומו של ההליך המשפטי. לדברי גלאם: "המטרה הראשונה שלי היא לאחד את כולם. אני לא אשב עם איתמר שמעוני עד שייגמר המשפט שלו. אני רוצה שהעיר שלי תשמח, כדי לגבש את כולם. שהיא תהיה בכותרות מהסיבות הראויות". הוא הוסיף כי הוא "מגבה את הממשלה במעשים הביטחוניים בעזה".

האזינו לריאיון המלא עם תומר גלאם: