סיפור סינדרלה שנגמר בטרגדיה: האבל על בעלי לסטר חוצה גבולות

ויצ'אי סריוודהנפראבהה רכש בתחילת העשור מועדון צנוע והוביל אותו לזכייה מטורפת באליפות הפרמיירליג ב-2016. מותו בהתרסקות מסוק התקבל בתדהמה אצל כל מי שקיבל השראה מאגדה גלובלית שהייתה באמת
עמית לוינטל
01 בנובמבר 2018
17:12

ויצ'אי סריוודהנפראבהה התאילנדי רכש את לסטר הקטנה בשנת 2010 והוביל אותה לאחד מספורי הסינדרלה הגדולים בתולדות הספורט – האליפות בעונת 2015/16 – 1 ל-5000 היה היחס לאליפות של לסטר, אליפות היסטורית מטורפת בלתי הגיונית ובלתי נשכחת תחת הלוזר הנצחי קלאודיו ראניירי ואגדות חדשות שנולדו -ג'יימי וארדי ונגולו קאנטה. כל העולם קיבל השראה מהסינדרלה האנגלית והתרגש כשאנדראה בוצ'לי הגיע לשיר במשחק האליפות.


במוצאי שבת האחרונה, נהרג סריוודהנפראבהה בגיל 60 בהתרסקות המסוק שלו ליד האצטדיון של לסטר, רגעים אחרי שהמריא בתום משחקי הביתי של לסטר מול ווסטהאם. הוא היה מעשירי תאילנד, עם הון שמוערך בכ-4 מיליארד דולר, שעשה את הונו בעסקי הקמעונאות בזכות ענקית הדיוטי פרי חברת 'קינג פאואר'. ויצ'אי היה נחבא אל התקשורת ולקהל, אבל כל שחקני לסטר, דוגמת השוער פיטר שמייכל – סיפרו שמדובר באדם הכי לבבי וצנוע שפגשו.

כשלסטר סיטי עלתה ב-2014 לפרמיירליג, ויצ'אי חזה שתוך 3 שנים הקבוצה תגיע לטופ 5 באנגליה וכולם לעגו לו. שנתיים לאחר מכן לסטר חגגה אליפות ראשונה בתולדות המועדון. בערב החגיגות באליפות, הוא חילק לכל שחקן ב.מ.וו אבל מעל הכל הודיע שיתרום מיליון פאונד לבית החולים המלכותי בלסטר. כן, סריוודנהפראבהה נודע בנדיבותו ותרומותיו לקהילה בלסטר ובמולדתו תאילנד ורבים יתגעגעו אליו.

הגלובליזציה מגלה את הצד המכוער שלה בכדורגל הרבה פעמים, אבל לסטר סיטי בבעלות משפחת סריוודנהפראבהה, היא סמל ומופת ומגלמת את הצד היפה וההרמוני של הגלובליזציה בכדורגל.

הטור שודר גם בכאן ספורט המשודרת בכל יום חמישי ב-16:00 בכאן רשת ב'