משה אדרי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עו"ד האוזר על הביקורת נגד המפכ"ל המיועד: "מה שנעשה בהבל פה של אולפנים עושה נזק"

מזכיר הממשלה לשעבר תקף את הביקורות על מינוי משה אדרי למפכ"ל. ירדן נוי, שנפצע במצעד בשנת 2015: "אדם שאחראי למחדל הכי גדול בתולדות המשטרה, לא ראוי להיות מפקד הארגון"
חדשות השבוע
02 בנובמבר 2018
23:24

עו"ד צבי האוזר, מזכיר הממשלה לשעבר, התייחס הערב (שישי) לביקורת על בחירתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בניצב בדימוס משה אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. "מה שנעשה בהבל פה של אולפנים עושה נזק לבן אדם, למערכת ולמדינה", אמר האוזר בתכנית "חדשות השבוע" בכאן 11. 


לדברי האוזר, נעשה עוול לאדם עוד לפני שהתחיל את תפקידו. מזכיר הממשלה לשעבר הדגיש כי צריך לשקם את האמון של הציבור במשטרה ולתת לבן אדם להוכיח את עצמו. אדרי היה מפקד מחוז ירושלים בשנת 2015, אז התקיים מצעד הגאווה בעיר, מצעד שבו נרצחה שירה בנקי על ידי ישי שליסל. ועדה שבחנה את המאורעות במצעד קבעה כי היה כשל ואדרי קיבל הערה פיקודית.

ירדן נוי, שנפצע במצעד בשנת 2015, הגיב בחריפות על מינוי אדרי ואמר בחדשות השבוע כי "אדם שאחראי למחדל הכי גדול בתולדות משטרת ישראל, לא ראוי להיות מפקד הארגון". עו"ד האוזר אמר בתגובה כי צריך לתת אמון בוועדה. "אי אפשר לעשות סיכולים ממוקדים על אנשים בגלל שלעתים, אפילו בתוקף תפקידם, הם טועים ואפילו נכשלים. יש במקצוע הזה גם סיכוי מעת לעת להיכשל. לא כל כשל אומר לערוף ראש", אמר עו"ד האוזר. 

בקהילה הגאה נשמעו תגובות נזעמות בעקבות המינוי. יו"ר הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים, ערן גלובוס, פרסם תגובה חריפה בעקבות הבחירה באדרי. גלובוס כתב כי: "אנחנו מוטרדים מההודעה על מינויו של אדרי, לנוכח המחדלים החמורים שקרו תחת פיקודו במצעד הגאווה והסובלנות. השוטר מספר 1 חייב להוות דוגמה אישית. מחדל המשטרה במצעד באחריותו של אדרי הוא כתם עכור על המינוי".


ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי, נשוי ואב לשלושה, הוא בעל תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל מאוניברסיטת בר-אילן ותואר שני בלימודי המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב ומתגורר בכפר אורנים.

אדרי, בן 51, שירת במשטרת ישראל מאז שנת 1990. לאחר שחרורו מצה"ל, כסגן מפקד סיירת גולני, התגייס למשטרה ושירת במגוון תפקידי פיקוד ושטח ובהם: מפקד תחנת טייבה, מפקד תחנת כפר סבא, מפקד מרחב ירקון, מפקד יחידת אתג"ר, ראש אגף התנועה, מזכיר בטחוני וראש המטה המבצעי של השר לבטחון הפנים, מפקד מחוז ירושלים ומפקד מחוז תל אביב. בשנה האחרונה מכהן אדרי כמנכ"ל המשרד לבטחון הפנים תחת השר ארדן. בשנת 2015 נרשמה לו הערה פיקודית על המחדל ברצח שירה בנקי במצעד הגאווה בירושלים.