תיעוד של אחת מההצתות בבתי הכנסת בברוקלין
צילום: מתוך טוויטר

שבוע מאז הטבח בפיטסבורג: שורה של תקריות אנטישמיות בברוקלין, ניו יורק

במשטרת ניו יורק התקבלו שבעה דיווחים שונים על הצתות בבתי כנסת בברוקלין, וחשוד אחד נעצר. במרכז יהודי באזור רוססו כתובות נאצה: "תמותו עכברושים יהודים"
מואב ורדי
04 בנובמבר 2018
10:37

בשבוע שחלף מאז הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג, בברוקלין שבניו יורק דווח כל שורה של תקריות אנטישמיות. בין היתר, לפני יומיים (שישי) התקבלו במשטרת ניו יורק דיווחים על שבעה מקרים שונים של הצתות בבתי כנסת בברוקלין. המשטרה המקומית עצרה חשוד בהצתות בן 26, בשם ג'יימס פולייט, אשר נחשד גם במעורבות בתקריות אנטישמיות נוספות. 


בנוסף, דווח על אירוע בו רוססו כתובות נאצה על מרכז יהודי בברוקלין. בין השאר נכתב: "יהודים, כדאי שתהיו מוכנים" ו"תמותו עכברושים יהודים, אנחנו כאן". ביום שלישי האחרון דווח, גם כן בברוקלין,  על שלושה נערים שאיימו לדקור אדם מהקהילה היהודית במקום, ואמרו לו כי יהרגו את כל היהודים.


ביום חמישי האחרון רוברט אוונס, שרצח בשבוע שעבר את 11 המתפללים בבית הכנסת עץ החיים בפיטסבורג, פנסילבניה, כפר באישומים שהוגשו נגדו לבית המשפט. הואשם ב-44 סעיפי אישום ובהם רצח, פשעי שנאה ועבירות אחרות שהעונש המרבי עליהן הוא עונש מוות. התובעים במשפט ציינו כי יבקשו להטיל עליו עונש כזה.

באוורס, אנטישמי מוצהר בן 46, הגיע לבית המשפט לבוש סרבל אדום כשידו השמאלית חבושה. הוא לא הרבה לדבר והגיב רק כאשר נשאל האם הוא מבין את כתב האישום נגדו ולשאלה האם הוא כופר או מודה באשמה.

בשבוע שעבר ביקר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ במקום בו אירע הרצח בפיטסבורג, כדי להביע תמיכה בקבילה היהודית במקום. לצד כאלו שקיבלו את פני הנשיא האמריקני בברכה, היו גם רבים שהפגינו נגד הגעתו של טראמפ, במיוחד לאור הטענות נגדו כי הוא ותומכיו מעודדים שיח אנטישמי בארצות הברית. "אני מתנגדת לטראמפ ולתומכים שלו. זה לא הזמן לביקור שלו בפיטסבורג", אמרה אחת מתושבות המקום.