ניידת משטרה (ארכיון)
צילום: פלאש 90

8 שנות מאסר לאחים שתקפו בעל פיצרייה כי "לא היה טעים"

שני תושבי באר שבע הופיעו בפיצרייה בעיר עם סכין ותקפו את בעליה ואדם נוסף משום שלא היו מרוצים מהמשלוח שהגיע לביתם. בית המשפט גזר עליהם גם מאסר על תנאי ותשלום פיצוי של 100 אלף שקלים, וציין כי הפגיעות "שינו את חייהם של המותקפים"
נסים קינן
04 בנובמבר 2018
15:58

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ראשון) שמונה שנות מאסר על אסף ועמוס רוקח, שני אחים תושבי העיר, שהיכו ואיימו על חייו של בעל פיצרייה משום שלטענתם "לא הייתה טעימה". מלבד המאסר בפועל, בית המשפט גזר על השניים גם עונש מאסר על תנאי למשך שנתיים ופיצוי כספי של 100 אלף שקלים – 50 אלף מכל אחד מהם.

האירוע התרחש בחודש מאי בשנה שעברה, כשהשניים, ביחד עם אחות נוספת, הזמינו פיצה לבית של אחד מהם בבאר שבע. לאחר קבלתה, הם התקשרו לפיצרייה ואיימו על בעליה שיגיעו להרוג אותו. תוך זמן קצר, הם הופיעו בבית העסק כשאחד מהם נושא עימו סכין, ודרשו לדעת עם מי שוחחו בטלפון.

בשלב זה, התפתח במקום עימות פיזי בין האחים לבין שני העובדים שנכחו באותה העת בפיצרייה, שכללו חילופי אגרופים, דחיפות וחבטות בקסדה של אופנוע. במהלך הקטטה, אסף רוקח שלף את הסכין היפנית שהביא איתו ודקר את בעלי הפיצריה בפניו ובחזהו. כשהאחרון שלף סכין לחיתוך פיצה, האחים נמלטו מהמקום.

בגזר הדין ציין השופט יואל עדן, בין השאר, כי השניים שהותקפו בפיצריה על ידי האחים "סובלים רבות מהפגיעות הקשות, הן מבחינה נפשית והן פיזית עד היום – פגיעות אשר שינו את חייהם, והובילו לתוצאות קשות לא רק במישור הפיזי והגופני". עוד הוא ציין כי התוקפים ניסו למלט את עצמם לאורך המשפט מאחריות למעשיהם.