צילום: קורינה קרן, פלאש 90

20 חודשי מאסר לפלסטיני ממזרח ירושלים שתקף והשפיל צעירים חרדים

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את אחמד פרוך בן ה-19 שתקף אחים תאומים בשכונת סילוואן ביחד עם חברו, בעת שעשו את דרכם לטבול במעיין השילוח. הוא קשר את פאותיהם, היכה אותם ואילץ אותם להצהיר אמונים לאסלאם
אמוץ שפירא
04 בנובמבר 2018
16:07

אחמד פרוך, תושב מזרח ירושלים בן 19, נדון היום (ראשון) ל-20 חודשי מאסר בפועל, שבעה חודשים על תנאי וקנס בסך 12 אלף שקלים, לאחר שהורשע על פי הודאתו בתקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני של שני אחים תאומים חרדים שהיו בדרכם לטבול במעיין השילוח לפני פחות משנה.

השניים ירדו באחת השבתות במורד שכונת סילוואן כשפרוך וחברו הבחינו בהם. חברו של פרוך ניגש אל הצעירים והיכה את אחד מהם בראשו. האחים נמלטו מן המקום והתחבאו. כחצי שעה לאחר מכן, אחרי שסיימו את הטבילה, הם עשו את דרכם לכותל המערבי. אז הבחינו בהם שוב פרוך וחברו  וחסמו את דרכם. חברו של פרוך שאל אותם על הפאות שבצדי ראשם, תפס את פאתו השמאלית של אחד האחים, קשר אותה לפאתו הימנית של אחיו למרות בקשתם שלא יעשה זאת בשל האיסור להתיר קשרים בשבת. לאחר מכן אילץ אותם לחזור על דברים בגנות ראש הממשלה נתניהו והממשלה ו דברים בשבח חמאס.

בשלב מסוים איים עליהם פרוך כי יחטוף אותם. הוא גרר אותם והכריח אותם לחזור על הצהרת האמונה האסלאמית, השהאדה ומאלץ אותם לנשק את ידיהם ובועט בהם. לאורך כל הזמן הזה תיעדו פרוך וחברו את המעשים בטלפון הסלולארי של אחד מהם.   

התביעה טענה במשפט כי מדובר בתקיפה פיזית משפילה ומבזה כנגד דתם ואמונתם של האחים בעיקר לנוכח העובדה שהשניים לא ידעו מה הם נדרשים לומר בערבית ואם היו מבינים זאת לא היו מעלים דברים אלה על דל שפתותיהם. עורכת דינו של פרוך טענה כי מדובר במעשים מכוערים אך ציינה כי לנאשם אין עבר פלילי, כי הוא  נעדר דפוסי התנהגות עברייניים וכי בסופו של דבר לא נגרמו לאחים נזקים פיזיים מהמעשה.

בהכרעת הדין קבע השופט רפי כרמל כי הנאשם פגע בערך החברתי של שלמות גופם ונפשם של המתלוננים וכי הנזקים שנגרמו לאחים שנפגעו חמורים ובעלי השלכה לעתיד. "הנאשם יכול היה להבין מה פסול במעשיו. הענישה במקרה זה אמורה להיות משמעותית, בלתי מתפשרת ומשדרת מסר של הרתעה ליחיד ולרבים".

תגיות:
חרדים