פיירברג, בשנה שעברה
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הפרקליטות ממליצה: כתב אישום נגד פיירברג בגין מרמה והפרת אמונים

שבוע לפני הבחירות לרשויות המקומיות, נמסר לפרקליט המדינה כי ישנן די ראיות נגד ראש עיריית נתניה. במשטרה סברו כי ניתן להעמידה לדין גם באשמת שוחד - בפרקליטות החליטו שלא לכלול זאת בכתב האישום
מרדכי גילת
04 בנובמבר 2018
22:21

הפרקליטות ממליצה על הגשת כתב אישום נגד מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה, בגין מרמה והפרת אמונים - כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. שבוע לפני הבחירות לרשויות המקומיות, הונחו על שולחנו של פרקליט המדינה, שי ניצן, מסקנות והמלצות שיש די ראיות להגשת אישום נגד פיירברג - ללא עבירת השוחד.


מחלוקת קשה התגלעה בפרקליטות בעניין עבירת השוחד. במשטרה ביצעו השלמות חקירה רבות וטענו שיש די ראיות על מנת לכלול את עבירה זו בכתב האישום - אך ההחלטה הסופית היא של המחלקה הכלכלית בפרקליטות. בין אנשי היחידה הארצית לחקירות הונאה לפרקליטות יש מתח מסוים בנושאים דומים, כשהשורה התחתונה היא יחס מועדף שמעניקה הפרקליטות לאנשים מסוימים, ועבורם היא מורידה את הרף.

לפני כשבועיים וחצי פורסם כי על אף הניסיון לסיים את תיקי החקירה בעניינה של ראש עיריית נתניה, החלטה תתקבל רק אחרי הבחירות. לפני כשנה וחצי המליצה המשטרה להעמיד את פיירברג לדין על קבלת שוחד, אולם בפרקליטות התלבטו אם להעמידה לדין על מרמה והפרת אמונים - או לסגור את התיק.