טל מור בדרכו לכלא
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

"הוא יוצא ומתחיל לחיות. הנזק שעשה הוא לכל החיים"

רות חשין, אמו של שניאור חשין בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב' על שחרורו מהכלא של טל מור שדרס את בנה: "הוא הרס את המשפחה שלנו. אין מספיק מחשבה מאחורי העונשים שהאנשים האלה מקבלים". לדבריה, מותו של בעלה, המשנה לבית המשפט העליון בדימוס, מישאל חשין, נגרם משברון לב בעקבות מותו של בנם
בחצי היום
05 בנובמבר 2018
13:01

רות חשין, אמו של שניאור שנדרס והופקר בידי טל מור בתאונת פגע וברח אומרת היום (שני) על שחרורו מהכלא, כי בתי המשפט לא מקדישים מספיק מחשבה מאחורי העונשים שהם נותנים לנהגים שדורסים ומפקירים את קורבנותיהם.

האזינו לריאיון עם רות חשין ב"בחצי היום":

בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' אמרה חשין כי היא אינה רוצה לשמוע מדורס בנה ולא לראות אותו עד סוף ימיה. "הוא הרס את המשפחה הזו, את המשפחה שלו עצמו, את המשפחה שלנו בכלל. נשארה דנית, צעירה עם שלושה ילדים קטנים, שהייתה צריכה להמשיך ולגדל אותם. אלה ילדים שגדלו בלי אבא".

חשין סיפרה על הקושי הנפשי ועל ההתמודדות עם תוצאות התאונה שהביאו, לדבריה, למותו של בעלה, המשנה לשעבר לנשיא בית המשפט העליון, השופט מישאל חשין: "הבית של שניאור בוודאי נהרס והיה קשה להקים אותו מחדש, אבל מישה גמר את חייו על מותו של שניאור. הוא לא יכל לעכל את זה ולקבל את המוות הנוראי והבלתי נחוץ הזה. זה היה דבר שלקח שנים להתגבר עליו. אני לא מדברת על הבעיות הטכניות אלא על הבעיות הנפשיות. לוקח שנים להתגבר על זה, אם בכלל מתגברים. מישה ואני ניסינו להיות קצת אבא של הילדים האלה. בהיעדר אבא ביום יום ניסינו להשלים את החסר".

בהתייחסה להכרעות הדין שמקבלים בתי המשפט בתיקי הפגע וברח אמרה רות חשין: "האיש הזה יוצא ומתחיל חיים חדשים. הנזק שעשה הוא לכל החיים. בתי המשפט צריכים לחשוב גם על הנזק שנעשה. אולי הם רוצים לתת צ'אנס לאדם שפעל שלא בכוונה, אבל צריך להראות לאותם מקרים עתידיים שגם 'לא בכוונה' גורם נזק. קשה מאוד שלא להתייחס לזה בצורה החמורה ביותר. אלה שמפקירים בשטח את מי שבו הם פגעו, זה מעשה שקשה לעכל. בתי המשפט צריכים לחשוב לא רק על המקרה עצמו אלא על הנזק שנגרם".