זירת החיסול
צילום: איחוד והצלה

ההרוגים בחיסול בת"א: העבריינים עוזי בר ציון ואלעד סרדניוף

שני העבריינים, חברים בארגון הפשיעה של האחים מוסלי, הם אלה שנהרגו בפיצוץ הרכב בשכונת התקווה. עקב היעדרותם מהארץ של ראשי הארגון, בר ציון היווה יעד מרכזי לחיסול מצדם של כמה עבריינים בכירים מאזור המרכז
דניאל אלעזר
05 בנובמבר 2018
15:00

עוזי בר ציון ואלעד סרדניוף הם ההרוגים בפיצוץ הרכב אמש בשכונת התקווה בתל אביב. כך הותר היום (שני) לפרסום. בר ציון הוגדר במשטרה ובעולם התחתון – קצין המבצעים הראשי של ארגון הפשיעה של האחים מוסלי וסרדניוף, שייך גם כן לארגון, היה פעיל מאוד בתחום ההימורים והגבייה.

עקב היעדרותם מהארץ של שלושת ראשי הארגון – יוסי ושי מוסלי וערן חייא, בר ציון היווה יעד מרכזי לחיסול מצדם של כמה עבריינים בכירים מאזור המרכז, שנפגעו מהארגון. בין העבריינים שנפגעו אפשר למנות את שמותיהם של בן כהן, שנפצע קשה מאוד בניסיון חיסול ושל עבד עייאש, שנרצח על רקע החיבור שלו לכהן.

סרדניוף נטל חלק בכמה אירועי סחיטה מוכרים, בהם גם אירוע שבו היה מעורב שחקן הכדורגל של הפועל תל אביב לשעבר, עומרי קנדה. סרדניוף הסתבך בחובות לארגון גדול ההימורים הנשלט ישירות על ידי ערן חייא.

כדי לפתור את הבעיה הופעל נגד סרדניוף ארגון הפשע של קוטייר קוקו עודה, ובמסגרת האיומים עליו נורה גם צרור יריות על בית משפחתו בשכונת התקווה, מה שהכניס את ימ"ר תל אביב לפעולה. רק לפני מספר שבועות ניצל בר ציון מניסיון חיסול באירוע ירי בחולון, וכעבור מספר ימים בוצע ניסיון חיסול של בן כהן סמוך לכיכר המדינה בתל אביב.

אתמול בשעה 22:38 נשמע פיצוץ העז ברחוב אצ"ל בעיר. מלבד הרכב שהתפוצץ עלה רכב נוסף באש. שני ההרוגים חולצו ללא סימני חיים, ופרמדיקים של מגם דוד אדום קבעו את מותם במקום.