איש העסקים לב לבייב
צילום: אביר סולטאן, פלאש 90

איש העסקים המעורב בהברחת היהלומים: לב לבייב

המיליארדר השוהה ברוסיה הוא אחד המעורבים בפרשה שבה נעצרו היום שישה חשודים. לבייב עצמו טרם נחקר, ובמשטרה סבורים כי נמנע מלהגיע לארץ מחשש שייעצר. מחברת LLD שבבעלותו נמסר: "מר לבייב והחברות שבשליטתו פועלים בהתאם לנורמות הראויות". מעצרם של החשודים בפרשה הוארך בשבעה ימים
רועי ינובסקי
05 בנובמבר 2018
15:13
עודכן ב 18:44

איש העסקים לב לבייב הוא אחד המעורבים בפרשת הברחת היהלומים שנחשפה היום (שני) ושבה נעצרו שישה חשודים, בהם אנשים הקשורים אליו. מעצרם של החשודים שהבריחו יהלומים בשווי מאות מיליוני שקלים הוארך בשבעה ימים בתום הדיון בבית המשפט.


לבייב שוהה ברוסיה והוא טרם נחקר בפרשה. במשטרה סבורים כי הוא לא הגיע לארץ בתקופה האחרונה מחשש שייעצר. נגד לבייב ומעורבים אחרים גויס עד מדינה, שהעביר ראיות רבות – ואלה הובילו לגל המעצרים היום. המשטרה מנהלת את החקירה בשיתוף רשויות בחו"ל.

מטעם חברת LLD שבבעלות לבייב נמסר בתגובה כי החברה אינה מכירה כלל את הפרשה: "מר לבייב והחברות שבשליטתו פועלים בהתאם לנורמות הראויות, ותוך הקפדה על ציות לחוק. אנו מקווים כי הנושא יתברר במהרה והחשדות יתבררו כמשוללי בסיס".

היום פורסם בכאן חדשות כי המשטרה זימנה לחקירה מעורבים נוספים, הקשורים לחברות שבבעלות לבייב. הם צפויים להיחקר גם היום.

חקירת הפרשה שהותרה הבוקר לפרסום מתנהלת ביחידה הארצית לפשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433 וברשות המיסים. לפי החשד, המעורבים קשרו קשר, תכננו, והוציאו לפעול במשך כמה שנים הברחה של יהלומים למדינת ישראל בשווי כולל של מאות מיליוני שקלים. הם חשודים גם בהלבנת הון ועבירות נוספות.

תגיות:
לב לבייב