לב לבייב
צילום: משה שי, פלאש 90

החשד: חברה של לבייב הבריחה יהלומים ב-300 מיליון שקל

המשטרה מבקשת להאריך בתשעה ימים את מעצרם של המקורבים לאיש העסקים. מהפרטים החדשים שנחשפו בדיון עולה כי הם חשודים שהבריחו יהלומים בין ישראל לרוסיה במשך 16 שנים דרך חברת LLD
רועי ינובסקי
05 בנובמבר 2018
16:53

המשטרה חושדת כי המעורבים בפרשת הברחת היהלומים שנחשפה היום (שני) הבריחו סחורות מרוסיה לישראל ומישראל לרוסיה בשווי של 300 מיליון שקלים – כך עולה מהדיון שנערך אחר הצהריים בבית משפט השלום בראשון לציון בהארכת מעצרם של ששת החשודים. ההברחות בוצעו, לפי החשד, על ידי חברת LLD שבבעלות איש העסקים לב לבייב.


מהמידע שבידי המשטרה עולה כי הוברחו יהלומים וכסף דרך נמל התעופה בן גוריון בשנים 2018-2002. היא מבקשת להאריך את מעצר מקורביו של לבייב בתשעה ימים.

עוד לפני הדיון, בחברת LLD הגיבו לחשדות ומסרו כי החברה אינה מכירה כלל את הפרשה: "מר לבייב והחברות שבשליטתו פועלים בהתאם לנורמות הראויות, ותוך הקפדה על ציות לחוק. אנו מקווים כי הנושא יתברר במהרה והחשדות יתבררו כמשוללי בסיס".

מוקדם יותר פורסם כי לבייב הוא אחד המעורבים בפרשת ההברחה שנחשפה היום. לבייב שוהה ברוסיה והוא טרם נחקר בפרשה. במשטרה סבורים כי הוא לא הגיע לארץ בתקופה האחרונה מחשש שייעצר. נגד לבייב ומעורבים אחרים גויס עד מדינה, שהעביר ראיות רבות – ואלה הובילו לגל המעצרים היום. המשטרה מנהלת את החקירה בשיתוף רשויות בחו"ל.

תגיות:
לב לבייב