בית הכנסת בפיטסבורג שבו בוצע הטבח
צילום: אי-פי

ראש עיריית פיטסבורג: ניתקתי לטראמפ באמצע שיחה

ביל פדוטו הסביר כי הנשיא התקשר אליו מיד לאחר הטבח, שבו נרצחו 11 מתפללים יהודים, והתלונן על נושא עונש המוות. ראש העירייה סיפר שלפני כן טראמפ הציע תנחומים ועזרה
גיא בריצמן
05 בנובמבר 2018
16:55

ראש עיריית פיטסבורג, בה אירע הטבח בבית הכנסת "עץ חיים", ביל פדוטו סיפר היום (שני) כי ניתק לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ את הטלפון באמצע השיחה ביניהם. לדברי ראש העירייה, הסיבה לניתוק הייתה תלונה של טראמפ על חוק עונש המוות.

פדוטו אמר עוד בריאיון לעיתון ה"וושינגטון פוסט" כי הוא קיבל שיחה מטראמפ בעודו עומד מחוץ לבית הכנסת, דקות אחרי שנרצחו בו 11 מתפללים יהודים. ראש העירייה סיפר כי במהלך השיחה הציע הנשיא את תנחומיו, את עזרתו לקהילה ואף פתח בפניהם קשר ישיר לבית הלבן, והסביר כי ניתק את השיחה ברגע שהתחילה שיחה על עונש מוות כי "עונש מוות לא יחזיר את הנרצחים".

לפני עשרה ימים רצח רוברט באוורס, אנטישמי מוצהר בן 46, 11 מתפללים בבית הכנסת "עץ חיים" בפיטסבורג, פנסילבניה. הוא כפר באישומים שהוגשו נגדו לבית המשפט. באוורס הואשם ב-44 סעיפי אישום ובהם רצח, פשעי שנאה ועבירות אחרות שהעונש המרבי עליהן הוא עונש מוות. התובעים במשפט ציינו כי יבקשו להטיל עליו עונש כזה.

באוורס הגיע לבית המשפט לבוש סרבל אדום כשידו השמאלית חבושה משום שנפצע בחילופי אש עם המשטרה בעת האירוע. הוא לא הרבה לדבר והגיב רק כאשר נשאל האם הוא מבין את כתב האישום נגדו ולשאלה האם הוא כופר או מודה באשמה.