תיעוד: העבריין שחוסל בתל אביב דקות לפני הפיצוץ

מצלמות אבטחה של פיצוציה בשכונת התקווה תיעדו את עוזי בר ציון רגעים לפני שנהרג ביחד עם אלעד סרדניוף. הכתבה המלאה - בחדשות הערב בכאן 11
דניאל אלעזר
05 בנובמבר 2018
19:00

מצלמת האבטחה של פיצוציה בשכונת התקווה תיעדה את רגעיהם האחרונים של עוזי בר ציון ואלעד סרדניוף – שני הבכירים בארגון משפחת הפשע של האחים מוסלי, שחוסלו בפיצוץ רכב בשכונת התקווה בתל אביב. בקטע מתוך הכתבה שתשודר היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, נראה בר ציון נכנס לפיצוציה דקות ספורות לפני הפיצוץ.


בר ציון הוגדר במשטרה ובעולם התחתון כקצין המבצעים הראשי של ארגון הפשיעה של האחים מוסלי וסרדניוף, השייך גם כן לארגון, היה פעיל מאוד בתחום ההימורים והגבייה. עקב היעדרותם מהארץ של שלושת ראשי הארגון – יוסי ושי מוסלי וערן חייא, בר ציון היווה יעד מרכזי לחיסול מצדם של כמה עבריינים בכירים מאזור המרכז, שנפגעו מהארגון. 

סרדניוף נטל חלק בכמה אירועי סחיטה מוכרים, בהם גם אירוע שבו היה מעורב שחקן הכדורגל של הפועל תל אביב לשעבר, עומרי קנדה. הוא הסתבך בחובות לארגון גדול ההימורים הנשלט ישירות על ידי ערן חייא.

כדי לפתור את הבעיה הופעל נגד העבריין ארגון הפשע של קוטייר קוקו עודה, ובמסגרת האיומים עליו נורה גם צרור יריות על בית משפחתו בשכונת התקווה, מה שהכניס את ימ"ר תל אביב לפעולה. רק לפני מספר שבועות ניצל בר ציון מניסיון חיסול באירוע ירי בחולון, וכעבור מספר ימים בוצע ניסיון חיסול של בן כהן סמוך לכיכר המדינה בתל אביב.

בר ציון וסרדניוף נהגו בפיצוץ שאירע אתמול בשעה 22:38 ברחוב אצ"ל בתל אביב. מלבד הרכב שהתפוצץ, עלה רכב נוסף באש. השניים חולצו ממנו ללא סימני חיים, ופרמדיקים של מגן דוד אדום קבעו את מותם במקום.