המרדף אחר המחבל
צילום: נאסר אישתאיה, פלאש 90

חודש אחרי הפיגוע בברקן: צה"ל הוציא צו הריסה לבית המחבל

הצו הוצא לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה, בהן התגורר אשרף נעלווה. כוחות הביטחון עדיין ממשיכים במרדף אחרי המחבל, שרצח שני ישראלים באזור התעשייה ברקן
כרמל דנגור
06 בנובמבר 2018
09:58

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נועם פדן, הוציא הבוקר (שלישי) צו הריסה לבית בו התגורר המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן לפני כחודש. בפיגוע נרצחו זיו חג'בי וקים יחזקאל לבנגרונד. כוחות הביטחון עדיין ממשיכים במרדף אחר אשרף נעלווה.

צו ההריסה נחתם לאחר שנדחתה השגה שהגישה משפחת המחבל נגד ההריסה. הוא מתיחס לקומת המרתף וקומת הקרקע של המבנה, בהן התגורר המחבל.

לפני כשבועיים נעצר אחיו הגדול של המחבל, אמג'ד, לאחר שפירק את מצלמות האבטחה המותקנות בביתם שבכפר שוויכה ובכך נחשד כי ניסה להעלים ראיות. באותו לילה הודיע צה"ל למשפחת המחבל כי ביתו ייהרס. אביו של המחבל אמר לכאן חדשות כי נמסר לו שהקומה השלישית בביתם, הקומה שבה מתגורר האח העצור אמג'ד, לא תיהרס מכיוון שאין לו קשר לפיגוע. הקומה הראשונה שבה גר המחבל והקומה השנייה שבה מתגוררים ההורים כן ייהרסו, כך לדבריו.

במסגרת המרדף אחר המחבל נעצרו כמה פלסטינים החשודים בסיוע למחבל אשרף נעלווה מהכפר שוויכה. בזמן המעצר, בכפר דנבה, הכוח ירה לעבר בית של אחד החשודים, שנעצר והועבר לחקירה. לא היו נפגעים. כמה ימים מוקדם יותר דיווחו מקורות פלסטינים שכוח צה"ל הגיע לכפר, כיתר כמה מבנים ובית ספר שבבנייה וכרז למחבל להסגיר את עצמו.

בפיגוע, שבוצע לפני חודש בתוך מפעל באזור התעשייה ברקן בשומרון, נרצחו זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד. מחקירת הפיגוע עלה כי יחזקאל-לבנגרונד נקשרה בידיה לפני שהמחבל הפלסטיני רצח אותה ביריות.