לב לבייב
צילום: משה שי, פלאש 90

בין העצורים בפרשת הברחת היהלומים: זבולון, בנו של לב לבייב

הותר לפרסום כי בנו של איש העסקים הוא אחד מששת העצורים בפרשה. זבולון מכחיש קשר לחשדות וטוען שמעולם לא ידע על ההברחות. פרקליטו של חשוד אחר אמר בכאן רשת ב': "הלקוח שלי בסכסוך עם לבייב"
רועי ינובסקי
06 בנובמבר 2018
13:09

המשטרה התירה היום (שלישי) לפרסם כי אחד העצורים בפרשת הברחות היהלומים הוא זבולון לבייב, בנו של איש העסקים לב לבייב. הבן מכחיש קשר לחשדות, וטוען כי מעולם לא ידע על הברחות יהלומים בחברה שבבעלות אביו.

נחקר נוסף בפרשה הוא חנניה יששכרוב. עו״ד דרור מתתיהו המייצג את יששכרוב מסר: "אין כל בסיס עובדתי ומשפטי למעצרו של מרשי. הוא אינו קשור לחשדות הנחקרים ואני סמוך ובטוח כי רשויות החקירה תגענה למסקנה זאת בהקדם. לנוכח הדברים הללו, יש להתאזר בסבלנות ולא להיחפז להסקת מסקנות מכתימות בעניינו, בשלב המקדמי בו אנו מצויים״. 

עורך דינו של אחד החשודים בפרשה, עו"ד עמית חדד, אמר הבוקר בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי "הלקוח שלי לא בקשר עם לב לבייב כבר תקופה ארוכה, הם בסכסוך עמוק. זה מסוג הדברים שידועים לכל כתב, ובמשטרה אמרו שלא ידעו. לא יכול להיות שיישב בתא מעצר שישה ימים על דבר שברור מאליו שלא עשה".

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד עמית חדד:

המשטרה חושדת כי המעורבים בפרשת הברחת היהלומים שנחשפה אתמול הבריחו סחורות מרוסיה לישראל ולהיפך, בשווי של 300 מיליון שקלים – כך עולה מהדיון שנערך בבית משפט השלום בראשון לציון בהארכת מעצרם של ששת החשודים. ההברחות בוצעו, לפי החשד, על ידי חברת LLD שבבעלות איש העסקים לב לבייב.

מהמידע שבידי המשטרה עולה כי הוברחו יהלומים וכסף דרך נמל התעופה בן גוריון בשנים 2018-2002. וביקשה להאריך את מעצר מקורביו של לבייב בתשעה ימים.

תגיות:
לב לבייב