הנהג הדורס, טל מור
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

אחיו של שניאור חשין: "העיסוק בענישה - לא הסיפור שלי"

יואל חשין, אחיו של שניאור שנהרג בתאונת פגע וברח לפני שמונה שנים, סיפר הבוקר בכאן רשת ב' כי הוא משתדל לקיים את צוואתו של אחיו: "הוא אהב את החיים, החלטתי להקדיש את עצמי להרבות טוב בעולם". על אביו שנפטר, שופט העליון מישאל חשין: "היה לו קשה מאוד, זו טרגדיה"
קלמן ליברמן
06 בנובמבר 2018
14:30

יואל חשין, אחיו של שניאור חשין שנדרס למוות בתאונת פגע וברח לפני שמונה שנים, התייחס הבוקר (שלישי) לשחרורו מהכלא של הנהג הדורס, טל מור, ואמר כי אינו עוסק בכך: "אני משתדל להתנתק מזה, העיסוק בענישה הוא לא הסיפור שלי", אמר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" עם אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון המלא:

"שניאור נהרג, אני לא יכול לעשות שום דבר שישיב אותו לחיים", הוסיף חשין. "כשזה מישהו כל כך קרוב אליך, זה מביא אותך להבין את החד-פעמיות של החיים האלה. אם זה קרה לשניאור - זה יכול לקרות גם לי. מאז ששניאור נהרג, החלטתי להקדיש את עצמי להרבות טוב בעולם. הוא אהב את החיים יותר מכל בן אדם אחר שהכרתי. היה משהו במוות שלו שהותיר צוואה ברורה - לקדש את החיים, לנצל כל רגע. אני משתדל ליישם את זה ככל שאני יכול".

"כל עיסוק שאינו מתמקד ביצירה, בבריאה של דברים חדשים, הוא עיסוק שמוריד את האנרגיות ומביא אותן למקומות שאינם רצויים. יש כל כך הרבה צרות ואתגרים בחיים, מדוע - בעיניים פקוחות - להיכנס למשהו שמחליש אותך? זו ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת למי שחווה שכול - אדם יכול לבחור".

חשין נשאל על אביו, שופט בית המשפט העליון מישאל חשין שמת לפני שלוש שנים: "היה לו קשה מאוד, אנחנו יודעים את זה. אני לא בטוח שהצליח למלא את צוואתו של שניאור עד תומה, אבל הוא אבא שלו. הכאב כל כך גדול, שזה מניע אותך לעשות מה שאתה יכול כדי למנוע מעוד משפחות לחוות את הכאב הזה. זו טרגדיה שאני לא מאחל לאף אחד".