טנקים של חיל השריון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קצין שריון ראשי: אנחנו מוכנים ללחימה בשתי החזיתות

תא"ל גיא חסון ציין כי החיכוך הגבוה בעזה מביא לידי ביטוי עוצמה ומקצועיות וגם "תוצאות יפות". הקצין הסביר כי הלקחים ממבצע צוק איתן נלמדו וכיום אנשי החיל מיומנים יותר וממוקדים יותר
בחצי היום
06 בנובמבר 2018
14:08

קצין השריון הראשי תא"ל גיא חסון התייחס היום (שני) למצב הביטחוני הן בגזרת הצפון והן בגזרת הדרום והצהיר כי חיל השריון מוכן ללחימה בכל תרחיש – גם בזירת רצועת עזה וגם בזירה מול חיזבאללה. חסון ציין כי החיכוך הגבוה בעזה מביא לידי ביטוי עוצמה ומקצועיות וגם "תוצאות יפות".

האזינו לריאיון המלא עם קצין השריון הראשי תא"ל גיא חסון:

הקצין הסביר כי הלקחים ממבצע צוק איתן נלמדו וכיום אנשי החיל מיומנים יותר וממוקדים יותר. בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' סיפר חסון כי מאז המבצע יש שיפור טכנולוגי בכלים וכי החיל מתארגן בצורה שונה – "האימונים המשותפים יותר אינטימיים עם חילות אחרים והצוותים האלה יביאו לתפוקה יותר טובה".

חסון התייחס לשילוב של נשים בחיל וסיפר על ההתנסות שבה נבדק אם צוות של לוחמות בלבד יכול להפעיל טנק. הקצין התייחס גם לתדמית של החיל ואמר כי נעשית עבודה משמעותית כדי לשנות אותה. "הכוונה היא להביא אנשים לבחור בחיל השריון להיות הבחירה הראשונה כשמתגייסים. הנוער הוא העניין – אנחנו הרבה יותר פתוחים ברשתות החברתיות, בהליכה לבתי ספר ואפילו בשיח עם ההורים", הסביר חסון.