נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

בחירות האמצע של ארה"ב: כל מה שאתם צריכים לדעת

הבחירות מתקיימות על רקע הטבח בפיטסבורג, הביקורות על הנשיא טראמפ ובסימן ההתמודדויות הצמודות בין החדשים והצעירים לבין הוותיקים והמנוסים. המרוץ יוכרע ככל הנראה מחר בשעה 5:00
מיכל רשף
06 בנובמבר 2018
14:38

הקלפיות לבחירות האמצע בארצות הברית נפתחו היום (שלישי) וייסגרו מחר בשעות הבוקר. בשעה 2:00 (שעון ישראל) ייסגרו הקלפיות בפלורידה ובג'ורג'יה – שתי מדינות שיש בהן מרוצים מעניינים למשרת המושל, סטייסי אברהמס בג'ורג'יה ואנדרו גילום בפלורידה, וגם מרוץ צמוד לסנאט בפלורידה.


בשעה 3:00, ייסגרו מרבית הקלפיות בטקסס, שם מתקיים מרוץ בין בטו אורורק הדמוקרט לבין הסנטור הרפובליקני טד קרוז. בשעה הזאת ייסגרו גם הקלפיות במדינות נוספות שעשויות להכריע אם הסנאט יילך לרוב דמוקרטי או יישאר עם רוב רפובליקני.

בשעה 4:00 יתקבלו תוצאות בבחירות לסנאט באריזונה – שתי נשים שמתמודדות שם להיות הסנאטורית הראשונה באריזונה. בשעה 5:00 ייסגרו הקלפיות בנבאדה, איווה ומדינות נוספות והמרוץ לסנאט ככל הנראה יוכרע בשעה הזאת.

המועמדים יתמודדו על 35 מושבים מבין מאה מושבי הסנאט. כיום מאוישים 51 מושבים על ידי סנאטורים רפובליקנים, 47 מושבים על ידי סנאטורים דמוקרטים ושני מושבים על ידי סנאטורים עצמאיים, שמצביעים ביחד עם הסיעה הדמוקרטית.

כדי לזכות ברוב בסנאט, המפלגה הדמוקרטית צריכה לתפוס לפחות שני מושבים של רפובליקנים ולשמור על כל המושבים הדמוקרטים. אם תזכה המפלגה הדמוקרטית במושב אחד בלבד, יתקיים שוויון בין הסיעות, וכיוון שסגן הנשיא מייק פנס הוא נשיא הסנאט, וביכולתו להצביע במקרים של תיקו, המפלגה הרפובליקנית תמשיך להחזיק ברוב.

בשעה 6:30 ייערך משדר מיוחד עם כתבי ופרשני כאן חדשות שיסבירו - מה קרה באמריקה, ואיך זה ישפיע על המשך כהונת הנשיא דונלד טראמפ.