מירי רגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רגב על דברי שטרן: "הצטרפת לגברים שמכפישים נשים"

שרת התרבות הגיבה לראשונה על האמירות שהשמיע נגדה חבר הכנסת מ"יש עתיד", וטענה שפנתה ליועץ המשפטי לממשלה ולשר הביטחון כדי לבדוק אם נפל דופי בקידומה
זאב קם, ורד פלמן
06 בנובמבר 2018
15:03
עודכן ב 16:06

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה היום (שלישי) לראשונה לאמירות שהשמיע נגדה אמש במליאת הכנסת ח"כ אלעזר שטרן. "דבריו של שטרן הם כתב אישום נגד הנשים שקודמו בצבא", והוסיפה: "בדבריו כלפיי יש רמיזה לכך שאני התקדמתי לא כפי שהגברים מתקדמים בצה"ל, על פי הקריטריונים והמלצות מפקדיי, אלא בהחפצה נשית".

רגב טענה כי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, לשר הביטחון ולוועדת האתיקה של הכנסת, ודרשה: "שיבדקו מול כל מפקדיי בצבא ולשמוע מהם אם נפל דופי בקידומי בצה"ל, והאם הם פעלו באופן פלילי וקידמו אותי שלא כדין".

שטרן התווכח אתמול עם השרה במהלך נאום שנשא במליאה ואמר לה: "אני לא רוצה לדבר על איך התקדמת בצבא. לא כדאי". הדברים התפרשו בעיני רבים כרמיזה כאילו רגב התקדמה בסולם הדרגות באמצעות קשרים אינטימיים.

"הצטרפת לגברים שמכפישים נשים ומזלזלים בכבודן", תקפה רגב את שטרן, ודרשה מיו"ר מפלגתו יאיר לפיד להשעותו: "אין מקום בחיים הציבוריים לאדם שמבזה נשים ורומז רמיזות סקסיסטיות".


שטרן הכחיש מוקדם יותר היום כי הייתה לו כוונה סקסיסטית באמירה שהפנה אתמול לשרת התרבות והספורט מירי רגב במליאת הכנסת. בעקבות הגינויים לאמירה הוא הבהיר כי כוונתו הייתה להתלהבות היתרה של רגב בשירות אדוניה כמו בתקופת ההתנתקות וכמו שהיא עושה, לדבריו, גם היום. "רגב תמיד מתחנפת לבכירים ממנה בלי טיפה של תפיסת עולם ואידיאולוגיה", אמר שטרן.

קודם שפרסם את ההתנצלות תקפה את שטרן חברת הכנסת שרן השכל מהליכוד ואמרה כי הוא "שוביניסט דוחה ואליטיסט". אמש, לאחר שאמר את דבריו, תקפה אותו חברת הכנסת יעל כהן פארן מהמחנה הציוני ואמרה: " אישית אני לא יודעת למה התכוונת, אבל הרמיזות היו בכיוון מאד ברור וזה לא לעניין. זה פסול לזרוק אמירות כאלו כלפי נשים".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי כתבה בחשבון הטוויטר שלה כי "‏ב-2018 גבר שמדבר אל אישה בדרך שבה דיבר אלעזר שטרן למירי רגב לא מבין איפה הוא חי". חוטובלי קראה אני ליו"ר מפלגתו של שטרן, יאיר לפיד, להתנער מהאמירה. "ציבור הנשים בישראל רואה וזוכר, ויש כאן חציית קו אדום בשיח הציבורי נגד נשים".

יו"ר נעמת, גליה וולוך, אמרה בתגובה לשטרן: ״ימין או שמאל - אין זה משנה. שוביניסטים יש בכל המפלגות והרמיזה של אלעזר שטרן בוטה, דוחה ואין לה מקום בכנסת ישראל ובכלל״.

תגיות:
מירי רגב