צילום: אי-פי

מיקי גורביץ' נגד ניסן נתיב: "לא התפטרתי, עשו לי משפט שדה"

הבמאי שהועלו נגדו תלונות על הטרדות מיניות תקף את בית הספר בו לימד וטען כי ההנהלה הפקירה אותה. ניסן נתיב: "מקומו של אדם שמעל באמון תלמידיו אינו איתנו"
רועי ינובסקי
06 בנובמבר 2018
21:09

הבמאי מיקי גורביץ', שנטען כי הטריד מינית, תקף את הסטודיו למשחק ניסן נתיב. לאחר שבניסן נתיב הודיעו בשבוע שעבר שגורביץ' התפטר עקב הטענות, הערב (שלישי) פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי הוא שלח להנהלה מכתב תקיף שבו טען כי מעולם לא התפטר וכי ההנהלה הפקירה אותו כדי להציל את עצמה ממבוכה "תוך כדי משפט שדה".


במכתב שנשלח על ידי עורך דינו ליאור אפשטיין נכתב כי שיטת הלימוד שבגינה התקבלו התלונות הייתה ידועה בניסן נתיב ואף גובתה על ידם. עוד טען כי גורביץ' הציע להפסיק ללמד מבלי שייפגע כדי לא לגרום מבוכה למוסד הלימודים ולא לפגוע בכבודו.

במכתבו הוא רומז לכך שיש מעורבים נוספים שאינם קשורים אליו וייתכן שאף יתקבלו תלונות על מקרים נוספים זו הסיבה שבגינה סוכם כי יפרוש בצורה מוסכמת. הוא ציין כי נדהם לראות כי ההנהלה פרסמה פרטים מסולפים מפגישתם וכי ציינה הוא התפטר ,מה לדברי מעולם לא קרה.

מסטודיו ניסן נתיב נמסר: "מהרגע שהגיעו אלינו התלונות האחרונות היה ברור שמקומו של אדם אשר מעל באמון של תלמידו ושל הנהלת הסטודיו אינו איתנו. צר לנו שמר גורביץ בוחר לנהל את המאבק על זכויותיו ועל תנאיו הסוציאליים באמצעות הטעיית התקשורת".