הבחירות בארצות הברית
צילום: אי-פי

השיקול המשפיע על בחירת היהודים בארה"ב: גילויי האנטישמיות

מסקר שערכה רשת CNN, עולה שהנושא היה שיקול משמעותי בקרב 51% מהיהודים. רבע מהם טענו כי הנושא היה פקטור מרכזי. דן שפירו בכאן רשת ב': "בית הנבחרים יוכל לנהל חקירות נגד טראמפ, ויהיו המון כאלה"
דניאל זירי
07 בנובמבר 2018
08:45
עודכן ב 12:04

גילויי האנטישמיות האחרונים בארצות הברית, ביניהם הפיגוע בבית הכנסת בפיטסבורג, השפיעו על הצבעת היהודים בבחירות אמצע הקדנציה. מסקר שערכה רשת CNN עולה כי 51 אחוז מהיהודים אמרו שהאנטישמיות והקיצוניות האלימה היו אחד הפקטורים החשובים בהחלטתם בבחירות, רבע מהם טענו כי זה היה השיקול החשוב ביותר מבחינתם.

המצב בקרב על הסנאט


בקרב הקהילה היהודית, הנושא הישראלי הוא לא הפקטור החשוד ביותר. בנוסף לכך, ארגונים יהודיים פעלו כדי להפעיל לחץ על אנשים כדי שיצאו להצביע. בין היתר הושקה פלטפורמה עם מדריך לבוחר היהודי, דרכה ניתן לדעת מה דעתו של כל מועמד במדינה בנושאים החשובים ליהודים.

המצב בבית הנבחרים

שגריר ארצות הברית בישראל לשעבר דן שפיר, התייחס בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' לבחירות ואמר לדב גיל-הר כי "האמריקנים מעדיפים תמונה מאוזנת יותר לעומת הקיצוניות של טראמפ. בית הנבחרים יוכל לנהל חקירות נגד טראמפ, ויהיו המון כאלה. בית הנבחרים יוכל לנהל חקירות נגד טראמפ, ויהיו המון כאלה".

האזינו לריאיון המלא עם דן שפירו בכאן רשת ב'