הבורסה ליהלומים
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרשת הברחת היהלומים: שלושה חשודים נוספים נעצרו

החשודים הם אנשי תעשיית היהלומים ולא קשורים למשפחתו של לב לבייב, שבנו זבולון גם חשוד בפרשה. עד כה נעצרו תשעה חשודים בהברחת סחורות מרוסיה לישראל ולהיפך, בשווי 300 מיליון שקלים
רום ליאור
07 בנובמבר 2018
09:17

שלושה חשודים נוספים נעצרו הבוקר (רביעי) במסגרת חקירת החשדות להברחת יהלומים בשווי מאות מיליוני שקלים. שלושת החשודים הם אנשי תעשיית היהלומים, ואינם קשורים בקשר משפחתי לאיש העסקים לב לבייב. הם הובאו לחקירה ביחידת להב 433.

מעצר שלושת החשודים כעת מצטרף למעצרם שישה עצורים עוד קודם לכן, כאשר אתמול הותר לפרסום כי אחד מהעצורים הוא הוא זבולון לבייב, בנו של לב לבייב. הבן מכחיש קשר לחשדות, וטוען כי מעולם לא ידע על הברחות יהלומים בחברה שבבעלות אביו. נחקר נוסף בפרשה הוא חנניה יששכרוב.


המשטרה חושדת כי המעורבים בפרשת הברחת היהלומים שנחשפה ביום שני האחרון הבריחו סחורות מרוסיה לישראל ולהיפך, בשווי של 300 מיליון שקלים – כך עולה מהדיון שנערך אתמול בבית משפט השלום בראשון לציון בהארכת מעצרם של החשודים. ההברחות בוצעו, לפי החשד, על ידי חברת LLD שבבעלות לב לבייב.

אמש פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי משה לבייב האשים את אחיו לב לבייב כי הוא עומד מאחורי פרשת הברחת היהלומים לישראל. בהקלטה משנת 2014 דחה האח, שהסתכסך עם איש העסקים ונתבע על ידו, את האשמה לפיה היה לו קשר להברחה, וטען כי "ההוראות ניתנו ישירות מלמעלה".

תגיות:
לב לבייב