יולי אדלשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אדלשטיין: "התקשורת לא צריכה לתת במה לח"כים שמנבלים את הפה"

בתגובה לדברים שאמרו חברי הכנסת אלעזר שטרן ואורן חזן, אמר יו"ר הכנסת: "רמת השיח היום היא חסרת גבולות". ח"כ יעל גרמן גם התייחסה לדברי חברה למפלגה, ח"כ שטרן, והאשימה דווקא את מירי רגב: "היא עשתה ספין מכוער"
קלמן-ליברמן
07 בנובמבר 2018
12:09
עודכן ב 13:23

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין התייחס היום (רביעי) לאמירות מעוררות המחלוקת שנשמעו במשכן הכנסת מפי ח"כ אורן חזן, שקרא לח"כ אילן גילאון "חצי בנאדם", וח"כ אלעזר שטרן, שאמר לשרת התרבות מירי רגב כי הוא "יודע איך היא התקדמה בצבא". בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' אדלשטיין סירב לגנות את חברי הכנסת עצמם, אך כהרגלו יצא נגד השיח בכנסת.

האזינו לריאיון המלא עם יולי אדלשטיין בכאן רשת ב'

"אילו חברי כנסת היו יודעים שבעקבות ההתבטאויות האלו הם לא היו מקבלים במה רחבה בכלי התקשורת, אז אולי הם לא היו מתבטאים כמו שהם מתבטאים", אמר אדלשטיין. "צריך להימנע ממתן במה לכל אחד שמנבל את הפה. אחרי זה האנשים האלה הופכים לסלבריטאים, ומדברים בתקשורת בכל מיני נושאים על אף שאין להם מושג, רק כי הם מוכרים. אף אחד כבר לא שומע על הדברים הטובים והחשובים שעושים בכנסת.

"גם הציבור יכול במקום להתלונן על חברי הכנסת, לקום ולהתפקד ולהביא לשינוי. אני לא רוצה לדבר באופן ספציפי על חבר כנסת כזה או אחר. אני גינית מספיק. אם השיח הזה באמת מפריע לכולנו, אז כולנו צריכים לעשות משהו כדי לשנות את זה.  בכנסת הנוכחית רמת השיח היא חסרת גבולות. אני לא יודע למה זה קורה, אני מניח שלרשתות החברתיות יש חלק בזה".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ גרמן בכאן רשת ב'

חברת מפלגתו של ח"כ אלעזר שטרן, ח"כ יעל גרמן (יש עתיד), גם התייחסה הבוקר לאמירתו של שטרן לרגב, והפנתה את האצבע המאשימה דווקא כלפי שרת התרבות. בריאיון ל"קלמן-ליברמן" אמרה גרמן: "כל הספין שמירי רגב עשתה, זה ספין מכוער. היא מעולם לא הייתה פמיניסטית. על מה יש להגן עליה? אני לא שמעתי דיבור מכוער, שמעתי ויכוח משני הצדדים. היא הטיחה בו האשמות והוא הטיח בה".