בנט ושקד במליאת הכנסת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט מגבה את שקד: "זילבר סובלת משכרון כוח"

השר תקף את זילבר בריאיון לכאן רשת ב': "היא חושבת שהתפקיד שלה הוא לנהל את המדינה ולא רק לייעץ". בנט, חבר הקבינט, המשיך לקרוא לליברמן לשנות מדיניות - "היום כדאי מאוד להיות מחבל"
בחצי היום
07 בנובמבר 2018
13:17

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס היום (רביעי) לסערה סביב המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר והאשים כי היא סובלת מ"שכרון כוח". בנט גיבה את שרת המשפטים איילת שקד, והצהיר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' כי אם זילבר תגיע לישיבת ממשלה -  "אנחנו נקום ונצא". 

הריאיון המלא עם השר נפתלי בנט

"היא חושבת שהתפקיד שלה הוא לנהל את המדינה ולא רק לייעץ", תקף בנט את זילבר, בריאיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', והוסיף כי זילבר לא נתנה אתמול הסבר בנוגע לחוק המכונה "נאמנות בתרבות", אלא פרשה את משנת עולמה. "לא משנה אם היה יושב שם ראש מרצ או ראש הקרן החדשה. אל תספרי לנו סיפורים, את לא פוליטיקאית. אם כן, אז תתפטרי ותרוצי לכנסת", אמר בנט על זילבר.

שקד אמרה הבוקר כי "פקיד ציבור, בכיר ככל שיהיה, שרוצה לומר דעות פוליטיות – שיתפטר". קודם לכן הנחה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להשעות באופן זמני את זילבר והיא לא תוכל להופיע בכנסת. זילבר העבירה ביקורת חריפה נגד חוק "הנאמנות בתרבות", אחריה הודיעה שקד כי זילבר לא תייצג עוד את עמדתה, את עמדת הממשלה ואת עמדת משרד המשפטים.

השר בנט התייחס לפיגוע באזור התעשייה ברקן, שם נרצחו זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל, וסיפר על כי נפגש עם המשפחות. ישבתי עם איריס ופגשתי את רפי אחרי הרצח הנורא, המטרה היחידה שלהם היא למנוע רצח עתידי של עוד יהודים בידי מחבלים", אמר בנט.

השר הסביר שהיום "כדאי מאוד להיות מחבל - אתה זוכה בהמון כסף, לפעמים הורסים לך את הבית ולפעמים לא, אתה זוכה להלוויה מפוארת כי משחררים את הגופה". בנט הדגיש כי צריך להפוך את המשוואה "שיהיה מאוד לא כדאי למחבל ולמשפחתו שייצא לרצוח".

בנט התנצח בתקופה האחרונה כמה פעמים עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, חברו לקבינט המדיני-ביטחוני ואמר היום בריאיון כי היא קורא לליברמן לשנות את המדיניות. "אני לא קורא לשום פיטורים ושום דבר, אבל אני חושב שכמו שאם מחר נראה הדרדרות בהישגי תלמידי ישראל זאת אשמת שר החינוך, אותו דבר עם שר הביטחון", אמר בנט.