פוטו מריאנה
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 6.11.2018

עדכון אחרון 6.11.2018
מערכת כאן
07 בנובמבר 2018
14:35

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

פוטו מריאנה - שש שעות

רשימת מכולת לפניכם: עידו אוחיון, כרמל אקמן, מאור אלוש, רוני בר הדס, מתי גלעד, צוק דבוסק, דקל דביר, דן זיתון, תומר ישעיהו, יעלי שושנה כהן, יאסו סטל, עדי רותם, אביגיל רוז, רז שמואלי קוראים לעצמם פוטו מריאנה. חלקם חברי להקות אחרות, חלקם יוצרים עצמאיים אבל לפעמים הם פשוט עוזבים הכל ונפגשים בכל פעם באולפן אחר ובהרכב אחר בלי שיר מוכן מראש ומחכים להשראה. הם מגדירים עצמם כלהקה חצי מדומיינת מלאה קולות מוזהבים. מבולבלים? גם אנחנו. אבל איזה שיר נהדר אה.

The Paz Band – Never Far

דה פז בנד, מהרכבי הרוק הישראלים המבטיחים של השנים האחרונות, משחררים סינגל ראשון מתוך אלבום שלישי שייצא ממש עוד רגע. נראה שזה האלבום שבו הם יממשו את ההבטחות, אם לשפוט על פי הסינגל הראשון ועל סמך מקורות יודעי דבר - הלהקה מגיעה לאלבום הזה בוגרת יותר, מאופקת יותר ומעודכנת יותר. הרבה בזכות ההפקה של ניר הורביץ ועומרי סקופ, שמרחיבים את גבולות הגזרה של הלהקה. אבל גם הם, The Paz Band ממשיכים להשתפר מיום ליום, ככה זה כשעובדים קשה ולא מחפשים קיצורי דרך.

Greta Van Fleet – Anthem

הם לא רק להקת הרוק החדשה הכי מצליחה בעולם כרגע, הם הלהקה הכי מדוברת בעולם כרגע. הוויכוח הוא אינסופי ולא יגמר לעולם - מצד אחד מהללים מקיר לקיר, "משיח הרוקנ'רול הגיע בדמות ילדים בני עשרים בקושי". מצד שני המבקרים המצקצקים - "הם נשמעים כמו לד זפלין, לא מביאים שום דבר מקורי". המגזין Pitchfork הרחיק לכת וכתב ביקורת קוטלת ביותר אבל זה בדיוק העניין, מבקרי מוזיקה בני ימיינו, עסוקים כל הזמן בחיפוש אחר החדש והמיוחד עד שהם שכחו שבסוף אם זה טוב, זה טוב, ולא משנה כמו מה זה נשמע. יתרה מכך, צריך לשמוח שיש דורות חדשים שעושים מוזיקה כמו פעם, הרי רוב הזמן אנחנו בוכים שכבר לא עושים מוזיקה כמו פעם. אז הנה באה להקה חדשה ומחזירה עטרה ליושנה, בני נוער ממלאים הופעות שלהם ומגלים דרכם את הרוקנ'רול וזה עדיף על חלופות אחרות. בכל אופן, הסינגל הזה הוא בכלל אקוסטי, המנוני ומתכתב עם המנוני רוק משנות ה-80 אז הדיון הזה מיותר.

Mass Gothic - How I Love You

הנה הצמד שאתם אולי לא מכירים אבל תתפלאו לגלות שיש להם קהל מעריצים ישראלי מחבק ואוהב עד כדי כך שהם נתנו לקוואמי (כנראה המעריץ מספר 1 שלהם) ולרדיו קצה השמעת בכורה עולמית לאלבום החדש והשני I've Tortured You Long Enough שלהם. הצמד מורכב מהזוג נואל הרו (לשעבר חבר להקת Hooray for Earth), וג'סיקה זאמברי שחולקים את "עול" השירה. את השיר How I Love You מובילה ג'סיקה שמביע את רגשות אהבתה וגעגוע בעודה צופה באהובה יוצא מהבית ליום עבודה.

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Aperco – Loving You
אלון עדר ולהקה - חוזר ועולה שם
לורן נוימן – Battle War
רונה קינן – הזמן הזה
(Alex Clare - Three Hearts (Acoustic
Elle King – Shame
Juanita Stein – All The Way
Kurt Vile – Loading Zones
Rival Sons - Do Your Worst
Tamino – Tummy

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)