שרידי הרכב של משפחת עטר
צילום: דוברות מד"א

מתחזק החשד: ילדי משפחת עטר לא היו חגורים ונהרגו מיידית

הילדים ישבו בחלק האחורי ונודע כי מעוצמת הפגיעה הם נהרגו באופן מיידי. לפני שלושה ימים נהרגו בכביש 90 שישה פועלים ממזרח ירושלים. בסך הכל, נהרגו בתוך פחות מחודש 17 בני אדם על הציר הארוך במדינה
שרון עידן
07 בנובמבר 2018
14:18

במשטרה מתחזק החשד כי ילדי משפחת עטר, שישבו בחלק האחורי של הרכב, לא חגרו חגורת בטיחות. כך פורסם היום (רביעי) בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'. החשד עלה לאחר חקירת השרידים של הרכב השרוף ונודע כי מעוצמת הפגיעה, כל הילדים שישבו בחלק האחורי של הרכב נהרגו באופן מיידי.

שלשום התיר בית משפט השלום בבאר שבע לפרסם את שמו של הנהג שחשוד בהריגת בני משפחת עטר בכביש 90 בסוף אוקטובר - לורן אנקרי, בן 52 מגבעון החדשה. המשטרה חושדת כי הוא נהג תחת השפעת קנאביס. לטענת החשוד יש לו אישור לשימוש בקנאביס רפואי, אך המשטרה אמרה כי אין לו כל אישור כזה.

משפחת עטר מהישוב פסגות מנתה שמונה נפשות, כולם נהרגו בתאונה. יריב בן 45, שושי בת 47, והילדים: יעקב ישראל בן 12, עטרת בת 11, איילה בת 9, מוריה בת 7, ידיד בן 5 ואביגיל בת 3.  זוג ההורים וילדיהם היו בדרך לטיול משפחתי ונספו בתאונה חזיתית בין שני כלי רכב באזור עין בוקק. כתוצאה מההתנגשות, הרכב בו נסעו ההרוגים עלה באש. 

יעקב ישראל, עטרת, מוריה ואילה עטר

לפני שלושה ימים נהרגו בכביש 90 שישה פועלים ממזרח ירושלים. כמה אנשים נוספים נפצעו קשה. התאונה אירעה בין משאית לרכב הסעות סמוך לצומת פצאל בבקעת הירדן. נהג המשאית שפגעה ברכב ההסעות חשוד בהריגה, אך שותק בחקירה ואינו משתף פעולה עם החוקרים.

לנהג, תושב חיפה בן 47, גיליון הרשעות ארוך בעבירות תנועה. בדמו לא נמצאו סמים או אלכוהול ועדיין לא ברור מה גרם לו לסטות מנתיב הנסיעה ולגרום לתאונה. ההערכה היא שנהג המשאית נרדם, או השתמש בפלאפון, ולכן סטה מנתיבו - שתי האפשרויות נבדקות.

לפני כשלושה שבועות נהרגה באזור ים המלח משפחת אביטן - שירה, כפיר ובתם התינוקת גאיה. השלושה הם תושבי קצרין שהיו בדרכם דרומה לחופשה באילת. החשד הוא שתקר בגלגל של אוטובוס גרם לו לאבד שליטה ולהתנגש בעוצמה ברכב הפרטי בו נסעו השלושה. 

בסך הכל נהרגו בכביש 90 בתוך פחות מחודש 17 בני אדם. הכביש הוא הארוך ביותר בישראל. הוא נמשך ממעבר טאבה בדרום עד למעבר מטולה בצפון ואורכו הוא כ-478 קילומטרים. בשנים האחרונות אירעה בחלקיו השונים של הכביש שורה של תאונות קטלניות כשרק בשבוע שעבר נהרגו בו שמונה בני משפחת עטר מן היישוב פסגות באזור ים המלח. מאז שנת 2009 נהרגו בכל כביש 90 - 123 בני אדם. במקביל לתאונות הקטלניות נשמעו ביקורות על כך שהתשתית בכביש אינה סלחנית ולא מותירה סיכויי הישרדות לנהגים שביצעו טעויות בשיקול דעת תוך כדי נהיגה.