עקב אירועי אלימות נגד נשים: המשטרה תאבטח מעיין באזור ירושלים

בתשובה לפניית ארגונים בנושא הדרת נשים במעיינות, בהם מעיין עין איתמר, הודיע השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי הוא רואה בחומרה את האירועים, וכוח משטרה מעתה יאכוף את החוק במקום. שדולת הנשים: "מברכות על ההחלטה. מקוות שהמשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי גורמים שמנסים להדיר נשים"
ורד פלמן
07 בנובמבר 2018
14:41

המשטרה תציב כוח שיטור קבוע סמוך למעיין עין איתמר באזור ירושלים, בעקבות דיווחים על אירועים אלימים נגד נשים במקום בקיץ האחרון. כך הודיע היום (רביעי) השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בתשובה לדרישה של ארגוני נשים לפעול נגד הגברים האלימים ותופעת הדרת הנשים, אשר מתרחשת במעיינות נוספים באזור ירושלים.

בחודש אוגוסט פנו ארגונים, בהם שדולת הנשים, האגודה לזכויות האזרח , איתך-מעכי, ויצ"ו ועוד לארדן ולמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, כשבראש המאבק עמדה הפעילה החברתית אליאנה ברבל. בתשובתו לפניית הארגונים אמר ארדן כי כי הוא רואה בחומרה את האירועים וכי נושא אלימות נגד נשים מהווה נושא מרכזי בפעילותו. באשר לפעילות המשטרה ציין השר כי הכוח המשטרתי שיוצב בעין איתמר יאכוף את החוק במקום וימנע אירועי אלימות נוספים.

עו"ד מרים זלקינד, אשר מקדמת מדיניות וחקיקה בשדולת הנשים, אמרה: "אנחנו מברכות על ההתחייבות החד משמעית של השר גלעד ארדן להיאבק בתופעה החמורה של הדרה ואלימות נגד נשים במעיינות. אנו מקוות שההתחייבות תראה תוצאות בשטח והמעיינות יחזרו להיות של כל אזרחי מדינת ישראל ושהמשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי גורמים אלימים שמנסים להדיר נשים מהטבע עצמו".

מאליאנה ברבל נמסר בתגובה להודעת השר לביטחון הפנים: "מתרגשת מכך שהגענו לתקופה שבה אלימות נגד נשים לא עוברת יותר לסדר היום. ההחלטה של ארדן חשובה ונכונה, ואנו נגיע לשטח כדי לוודא שהיא אכן מבוצעת. הבשורה הזו מוכיחה שאזרחיות ואזרחים שמתאגדים ועושים למען מטרה, יכולים לשנות גם מציאות עגומה של שנים".