דונלד טראמפ
צילום: AFP

טראמפ: "ניצחנו למרות תקשורת עוינת ותורמים עשירים של הדמוקרטים"

נשיא ארצות הברית נאם לאחר פרסום תוצאות בחירות האמצע והכריז: "הבחירות האלו הן הניצחון הכי גדול של נשיא בכהונה ראשונה זה זמן רב. עשינו היסטוריה". לאחר מכן התעמת עם כתב רשת CNN
מערכת כאן חדשות
07 בנובמבר 2018
19:25

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נשא הערב (רביעי) נאום בבית הלבן לאחר פרסום תוצאות בחירות אמצע הקדנציה והכריז על ניצחונו: "אתמול בלילה המפלגה הרפובליקנית ניצחה את ההיסטוריה ושמרה על הרוב שלה בסנאט. עשינו את זה למרות חסרון כספי מול הדמוקרטים, התורמים העשירים שלהם והתקשורת העוינת". בבחירות המפלגה הרפובליקנית שאליה משתייך טראמפ שמרה על הרוב בסנאט אולם איבדה את הרוב שהיה לה  בבית הנבחרים לטובת הדמוקרטים.


בהתייחס לתוצאות אמר טראמפ: "הקמפיין הנחוש שלנו עצר את הגל הכחול שעליו דיברו. ההיסטוריה תראה איזו עבודה טובה עשינו בשבועות האחרונים כאשר עזרנו לאנשים נהדרים לחצות את קו הסיום. הבחירות האלו הם הניצחון הכי גדול לנשיא בכהונה ראשונה מזה זמן רב".

תוצאות המירוץ לבית הנבחרים

נשיא ארצות הברית הוסיף: "אני רוצה לשלוח את ברכותי לננסי פלוסי, שככל הנראה תהיה יו"ר בית הנבחרים. אני מקווה שנוכל לעבוד ביחד לטובת העם האמריקני. יש הרבה נושאים עליהם יש הסכמה משותפת, והייתי רוצה לראות פעילות משותפת ואחדות"."אמריקה משגשגת כעת בצורה חסרת תקדים", סיכם טראמפ.

לאחר מכן תקף בחריפות עיתונאי של ה-CNN כשאמר לו: "אני חושב שאתה צריך לתת לי לנהל את המדינה, אתה תנהל את CNN ואם תעשו עבודה טובה הרייטניג שלכם יהיה יותר טוב. CNN צריכים להתבייש שאתה עובד אצלם, אתה חצוף".

תוצאות הבחירות בסנאט